Závodu však dominoval domácí favorit Peter Sagan, který se stal posedmé mistrem Slovenska.

Druhý v pořadí českého mistráku dojel Kukrleho týmový kolega Dominik Neuman a třetí byl Daniel Turek (Felbermayr-Simplon Wels).

Plzeňský patriot Roman Kreuziger obsadil na 228 kilometrů dlouhé trati 31. místo, loni druhý Zdeněk Štybar ze Stříbra skončil na 41. příčce. Jenže hůře než oba Západočeši dopadl Petr Vakoč, jenž šel do závodu jako obhájce bronzu, a dojel ještě deset příček za Štybarem.

Ten se rovnou ze šampionátu v Bánovcích nad Bebravou vydal na vysokohorské soustředění do italského Livigna se svojí belgickou stájí Deceunick Quick-Step. Zdeněk Štybar je v nominaci silničních cyklistů pro závody na olympiádě v Tokiu. Výběr reprezentačního trenéra Tomáše Konečného schválila Silniční komise Českého svazu cyklistiky.

"Zdeněk má z našich kluků nejvíc zkušeností s takovými závody. Museli jsme brát v úvahu náročnost olympijského závodu. V sestavě máme jednoho vrchaře a dva klasikáře, kteří nemají problém v kopcích. Sice to bude nesmírně těžký závod, ale určitě nejsme bez šancí. I ty největší velmoci budou moci postavit maximálně pět závodníků a v takovém počtu není nikdo schopen tvořit závod dlouhý 230 kilometrů," řekl ČTK Konečný.

Právě bývalý trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Štybar byl pro všechny zainteresované jasnou volbou. "Je to velice zkušený závodník, letos získal z našich kluků nejvíc UCI bodů. Na olympiádu se dlouhodobě chystá, bere ji jako jeden z velkých vrcholů sezony. Umí jezdit těžké jednorázovky. Schlegel je především skvělý vrchař, což před mistrovstvím republiky prokazoval na závodech Kolem Malopolska a Kolem Horního Rakouska. Dařilo se mu i na dalších závodech v zahraniční," připomněl pro ČTK Luděk Telecký, předseda Silniční komise Českého svazu cyklistiky.