Sportovní klání se odehrávalo v posilovně ve Stříbře, která se nachází v budově ZŠ v Mánesově ulici. Do soutěže se přihlásili i přespolní sportovci. „Už přesně nevíme, kolikátý je to ročník, ale mohl by to být i čtyřicátý,“ řekl nám Václav Šafařík.

Sportovní výkony braly divákům dech, nakonec s přehledem zvítězil plzeňský lifter Drahomír Kantor, který při váze 88 kg dokázal v lehu dát nad hlavu 135 kg. „No, je to slabší výkon, v loni jsem měl 145 kg, ale letos jsem půl roku necvičil,“ hodnotil své vítězství Kantor. Plzeňský sportovec cvičí přímo ve stříbrské posilovně. „Ve Stříbře pracuji, a proto mi zdejší posilovna vyhovuje. Je tu totiž možnost libovolného příchodu, dobré vybavení i prima kolektiv,“ chválí si posilovnu ve školním suterénu Drahomír Kantor, jehož hlavní sportovní disciplínou je judo, posilovna je prý spíše rekreačním koníčkem.

Výsledky vyhlásil Rudolf Tarábek. Na prvním místě se tedy umístil jmenovaný Drahomír Kantor z Plzně, na druhém pak Václav Šafařík a třetí příčku obsadil Petr Flášak, oba ze Stříbra. „Letos byla účast spíše průměrná, ale za to hodně diváků. Na ceny nám přispělo Město Stříbro, jde samozřejmě o různé proteinové a vitamínové doplňky a odborné časopisy,“ vysvětloval pořadatel Rudolf Tarábek.