Mistrovství České republiky juniorů a žáků v zápase ve volném stylu se konalo v Praze a oddíl Zápas Stříbro „vyslal" na republikový šampionát minivýpravu složenou z trenéra Tomáše Adama a závodníků Lukáše Adama a Bohuslava Pírka. A Stříbro má od minulého víkendu zásluhou L. Adama juniorského mistra republiky a v kategorii žáků v podobě B. Pírka republikového vice mistra.

V kategorii juniorů ve váze do 84 kg Lukáš Adam obhajoval z minulého šampionátu stříbro, ale do Prahy jel s vyšším cílem. Ten nakonec splnil a vybojoval zlato pro rok 2015.

„Lukáš znovu získal zpět titul, kdy jej na témže loňském turnaji těsně porazil na body reprezentační kolega a skončil na druhém místě. Získal tedy ze tří možných, dva juniorské tituly mistra ČR a jednou vybojoval druhé místo. Tím vítězně ukončil juniorskou kategorii," komentoval úspěch svého syna a svěřence trenér Zápasu Stříbro Tomáš Adam.

V kategorii žáků pak v hmotnosti do 86 kg šel Bohuslav Pírka ve šlépějích svého staršího oddílového kolegy a ve své kategorii získal druhé místo. „Bohouš potvrdil svůj výkonnostní růst a je vidět, že se jeho tréninková píle úročí. Už za dva týdny bude startovat na turnaji v Praze a poté v Ostravě na mezinárodním klání. Očekáváme, že se jeho výkonnost bude zvyšovat a v následujících turnajích využije své nasbírané zkušenosti," řekl na adresu mladého závodníka stříbrský trenér.

„Klukům bych chtěl touto cestou pogratulovat k dosaženým výsledkům a zároveň i poděkovat za vzornou reprezentaci nejen našeho klubu, ale i našeho města. Z dosažených výsledků je zřejmé, že tady máme borce republikové úrovně," neskrýval spokojenost T. Adam.