Reprezentační výběr České republiky, jehož součástí byla minivýprava Zápasu Stříbro čítající tři závodníky, se zúčastnila turnaje  kadetů v Košicích, kvalifikace  na Mistrovství Evropy v Polsku. Stříbrský Lukáš Adam přivezl bronzovou medaili.
Mezinárodní turnaj kadetů v zápase ve volném stylu „O pohár riaditeľky športového gymnázia" 2012 uspořádal  ZK Košice 1904, za podpory Ministerstva školství SR.  Mimo  vybraných zástupců z českých klubů, kteří tvořili reprezentaci České republiky se klání zúčastnila také širší reprezentace ze  Slovenska,  Polska, Maďarska a Ukrajiny a další borci ze zahraničních klubů.

„Na opravdu kvalitně obsazeném turnaji, nejen za  „Zápas Stříbro," ale také jako reprezentanti ČR bojovali naši tři borci," poznamenal jeden ze stříbrských trenérů Tomáš Adam. V kategorii kadetů Jan Matějka v hmotnosti do 76 kg obsadil čtvrté místo a Daniel Janda  šesté. Lukáš Adam (do 69 kg) vybojoval bronzovou medaili.
„Pro kluky to byl druhý  turnaj v zahraničí v reprezentačním dresu.  Podle našeho názoru mohli získat minimálně o stupínek lepší umístění. Jan Matějka měl smůlu, protože těsně před turnajem si obnovil zranění, které jej na delší dobu omezilo v přípravě na turnaj. Lukáš Adam zaváhal v rozhodujícím utkání, kterým  by se posunul do bojů o první a druhé místo a musel se tak spokojit s třetí příčkou. Daniel Janda zaváhal hned při prvním utkání a to jej stálo možnost bojovat o medailová umístění," zhodnotil výkony trenér Adam. „Na kluky působila i atmosféra kvalitně obsazeného turnaje, ovšem proti lednovému turnaji v Bratislavě je znát velký posun vpřed. Jejich vyzrálost roste turnaj od turnaje. Už druhého června nás čeká poslední kvalifikační turnaj v Polsku. Pokud by se i tam podařilo zabodovat tak, jako na tomto turnaji,  kvalifikovali by se tím na Mistrovství Evropy v Polsku, které se bude konat v červenci letošního roku," řekl stříbrský trenér, který byl i přes malá zaváhání s výkonem zápasníků spokojený.

„Klukům musíme poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu, reprezentaci našeho  města Stříbra a také České republiky," dodal Adam. „Chtěl bych  tímto oslovit i podnikatelské subjekty a vyzvat je k podpoře našeho klubu a sportu obecně. Myslím si, že  je za námi vidět kus dlouhodobé, dobrovolné a poctivé práce s mládeží. Našim cílem není vychovávat jen reprezentanty, ale i fyzicky zdatnou mládež žákovského věku! Bez finanční podpory jiných subjektů není možné pracovat s mládeží a vytvářet  podmínky pro její sportovní vyžití.  Jedině tak lze zabránit jejímu bezcílnému potulování po městech a páchání různých nepravostí," vyzval k podpoře Zápasu Stříbro, který patří mezi nejúspěšnější oddíly," Adam.