Mistrovství České republiky v přespolním běhu všech kategorií se konalo ve Střelských Hošticích a stříbrský Baník na něj vyslal tři závodníky. Nejlepšího umístění dosáhla Lucie Davidová, která v kategorii juniorek skončila šestá.

Minivýpravu oddílu atletiky B. Stříbro tvořili juniorka Lucie Davidová, Karolína Hrubá a Tomáš Jaša.

„Travnatá  trať po předchozích kategoriích byla  velmi měkká, místy bahnitá, což svědčilo zejména lehčím běžcům a závodníkům s frek-venčním krokem. Rozhodující však je kvalita přípravy a to ukázaly i tyto závody," poznamenal k trati trenér a předseda oddílu B. Stříbro Vladislav Moravec.

Jako první se na start „pod dohledem" svých rodičů postavila Lucie Davidová. „Soustavnému tréninku se věnuje teprve rok a každý takový závod je pro ni obrovskou zkušeností. Umí docela dobře odhadnout rychlost běhu tak, aby jí vydržely síly po celý závod," řekl na adresu juniorky trenér a popsal průběh závodu. „Vybíhala ze zadních pozic, ale trať 3700 m byla dostatečně dlouhá, aby na těchto pozicích zůstala. Postupně se propracovávala dopředu a v cíli ji rozhodčí registrovali na výborném šestém místě."

Na start žen se postavila Karolína Hrubá. „Trať  6000 m pro ni byla poměrně dlouhá, protože na dráze závodí v běhu na 800 m. Navíc je odrazový typ, takže běh jí činil vhledem k měkkému terénu větší potíže. Také ona se držela po startu v pozadí. Vzhledem k věku, kdy startovala poprvé v kategorii žen, se to dalo očekávat. Dokázala však v průběhu celého závodu dodržovat vyrovnané tempo a to jí vyneslo celkově dobré 16. místo," komentoval výkon své svěřenkyně trenér. 

Jako poslední vybíhal na trať Tomáš Jaša. „Před přihlášením si sice pohrával s myšlenkou  startu v kategorií mílařů, kde měl větší šanci na úspěch, možná i medailový. Na mé přání však startoval na trati dlouhé 10 000 m, která je mezi běžci považována za elitní," nastínil situaci před závodem Moravec, který měl ještě v paměti závod z loňského roku. „Po rychlém začátku se ve druhé polovině protrápil k 17. místu. Bál  se tak, aby letošní závod neměl podobný průběh. Na druhé straně v zimní přípravě zvýšil objem naběhaných kilometrů a příprava byla lepší."

V prvních dvou kolech ze šesti běžel Jaša v popředí druhé desítky startujících. Potom se probojoval do tříčlenné,  později čtyřčlenné skupiny mezi sedmým a desátým místem. V ní se pořadí střídalo dle profilu trati. „Tomáš překvapivě ztrácel při z kopce, ale do stoupání ztrátu doháněl. To se mu však v konci vymstilo, protože mu ve finiši nestačily síly. Přesto doběhl na výborném osmém místě v této nejkvalitnější kategorii," byl spokojený trenér. 

„Se svými výkony mohli být všichni zástupci B. Stříbro spokojeni. Nyní je čeká tvrdá příprava na letní sezonu a věřme, že bude dobrá," je optimistou trenér Moravec.