Do konce sezony florbalové třetí ligy mužů zbývá každému týmu odehrát už pouhých šest zápasů a ty 18. kola odehrálo družstvo Slavoje ve Kdyni. Soupeři jim byli hráči TJ Jiskra Aš a THC Mariánské Lázně. Tachované neponechali nic náhodě, v obou zápasech jasně zvítězili a náskok na čele tabulky navýšili na velice příznivých dvanáct bodů. Mají tak slibně nakročeno za vítězstvím v soutěži a přímým postupem do druhé ligy.

Série zápasů bez prohry se nezastavila ani po třinácti zápasech. „Do utkání s Aší jsme ale nastupovali s mírnou obavou, abychom nezopakovali průběh posledních zápasů, které se nám moc nepovedli. Naštěstí se tak nestalo a po třech minutách jsme se mohli radovat z vedoucí branky Martina Zemana,“ pravil vedoucí družstva Slavoje Jan Flor. V dalších minutách se vkrádalo do hry více nervozity a Slavoj se nemohl ani po vydařeném úvodu prosadit. Soupeř nedokázal využít přesilovou hru, a tak v závěru třetiny udeřilo na druhé straně zásluhou Kováře – 2:0.

Druhou i třetí třetinu vyhráli Tachované shodně 3:1, zbytek utkání kontrolovali a vyhráli 8:2. Hattrickem se blýskl David Kovář, další branky přidali Martin Zeman, Jakub Rajm, Jan Flor, Vladimír Balý a tradiční přesilovkovou trefu přidal Martin Mička.

Utkání s THC Mariánské Lázně se neslo opět v duchu nervóznějšího začátku. Tachov šel sice do vedení po samostatném průniku Sibala, ale jinak se soupeři oťukávali. Na začátku druhé třetiny se podařilo Lázním po standardní situaci vyrovnat na 1:1 a začínalo se opět od začátku.

„Paradoxně od té chvíle jsme začali získávat převahu. Soupeře dostali pod neustálý tlak a hrálo se prakticky jen před jeho brankou. Ojedinělé výpady „domácích“ s přehledem likvidoval náš gólman,“ řekl k vývoji utkání vedoucí Slavoje. Na konci druhé části se poprvé v mužské soutěži gólově prosadil Klouda a v zápětí zvýšil na 3:1 Balý.

Prvních šest minut poslední části naprosto zlomilo jakýkoliv možný pokus soupeře o obrat. V tomto rozmezí padlo do jeho branky pět gólů. Postupně se prosadili Zeman, Rybář, v přesilovce Mička, dále Křišťan a Rajm. Poslední zásah deset vteřin před koncem utkání si připsal opět Zeman. „Mariánky jsme deklasovali 9:1 a sehráli jeden ze svých nejpovedenějších zápasů sezony,“ řekl Flor.

Tachov: Krysl, Klouda, Rajm, Rybář, Kovář, Bašek, Flor, Mareš, Vrba, Mička, Křišťan, Zeman, Sibal, hrající trenér Balý.