– Nohejbalisté Slavoje Tachov v posledních dvou kolech druhé ligy zabodovali. Ve Slaném zvítězili 4:6 a na domácích kurtech remizovali s Aší 5:5. 

„Z naší strany začal zápas ve Slaném velmi dobře. Po úvodních dvojkách jsme vedli 2:0. V trojicích jsme podali horší výkon a domácí srovnali. Rozhodujícím zlomem v utkání bylo správné rozhodnutí trenéra o vystřídání v odpisové dvojce. Poté jsme už větší vůlí po výhře dotáhli zápas do zdárného konce. Nejlepší výkon podal P. Luley," řekl k utkání vedoucí Slavoje Libor Větrovský. 

„Dnes výborný výkon! Slaný je hodně nepříjemný soupeř v čele s J. Beránkem. Ale po dvojicích nám napovědělo, že dnes můžeme hrát se Slaným o body a to se také potvrdilo. Zápas byl sice hodně vyrovnaný, ale my jsme byli pořád o krok napřed. Tachov dnes prostě byl lepší a vyzdvihl bych výkon P. Luleye,  jelikož hrál s naprostým přehledem ve trojici za stavu 3:4 i v poslední dvojici!  Byl to férový zápas," poznamenal kapitán Slavoje Radek Ulmon.

Sj. Tachov – TJ Slaný 4:6 (9:13). Vývoj utkání: 0:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6.
Slavoj: Ulmon, Sušánka, Luley, Švagr, Kučera, Otkábec, Šichtanc.
Ostatní výsledky: Čelákovice B – Mn. Hradiště 6:1, J. Aš – Plazy 3:6.

V dalším kole se domácí Slavoj Tachov těšil na ašské „bouráky" a nastoupil k utkání s odhodláním oplatit hostům porážku z úvodního zápasu. Utkání mělo charakter derby, protože polovina tachovského družstva hrála ještě nedávno za Jiskru Aš. Zápas začal za chladného počasí a stejně chladně nastoupila na hřiště úvodní dvojka Slavoje ve složení Oktábec, Švagr proti dvojici Rada, Myška. První set sice vyhráli 10:9, ale další padli 6:10 a 8:10. Ve druhém zápase Ulmon s Luleyem srovnali stav na 1:1, když zvítězili také 2:1.

Po trojicích byl stav nadále nerozhodný 2:2. Za stavu 4:4 se rozhodovalo o vítězství v posledních dvojicích. První vyhráli za Slavoj Oktábec se Švagrem, kteří si po vyrovnaném prvním setu poradili s hostujícími Čermákem a Hlaváčkem 2:0. Domácí fans věřili, (Luley, Ulmon), že poslední krok zvládnou. Za stavu 1:1 na sety bylo utkání přerušeno pro déšť. Po přestávce obě dvojice pravidelně bodovaly až do stavu 9:9. Pak Ulmon, do té doby na nahrávce téměř bezchybný, zkazil a jeho spoluhráč Luley zasmečoval z obtížné pozice do autu. Hosté vyhráli tento zápas 2:1 a srovnali celé utkání na 5:5.

Domácí mohli vyhrát nebýt dvou chyb v koncovkách třetích setů za stavu 9:9. Utkání bylo vyrovnané, vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a po zásluze skončilo remízou.  

Slavoj Tachov – Jiskra Aš 5:5 (15:11). Vývoj utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 5:4, 5:5.
Slavoj: Oktábec, Švagr, Ulmon, Sušánka, Šichtanc, Větrovský, Rohlík, Luley.
Ostatní výsledky: Slaný – TJ Plazy 4:6 , K. Vary B – Čelákovice B 6:4, Zaječov – Mn. Hradiště  5:5.

Miroslav Klauber