Lukostřelecký klub Tachov vyslal pouze jednoho střelce. Lukáš Sponner soutěžil v kategorii juniorů holý luk. V sobotu v kvalifikaci skončil na třetím místě. Druhý den nastoupil v semifinále proti Danielu Jílkovi z JIM Archery club Kyšice. V napínavém souboji zvítězil Lukáš nad svým soupeřem 6:4 a postoupil do finálového souboje o zlatou medaili.

Ve finále se utkal s Lukášem Kenušem z SK Šlapačka Šenov. První dvě sady vyhrál Lukáš Sponner a vedl 4:0. Chybělo málo, jedna sada ke zlaté medaili. Tu ale prohrál a soupeř dokázal vyrovnat a nakonec zvítězit.

Lukáš Sponner tak získal stříbrnou medaili. Bojoval v silné konkurenci a v ní dobře reprezentoval město Tachov. Za to mu patří dík a uznání. Tachovští lukostřelci patří mezi nejlepší kluby v České republice v kategorii holý luk.
Halová sezóna tímto závodem skončila a lukostřelci LK Tachov se budou připravovat na venkovní závody, terénní lukostřelbu, terčovou lukostřelbu a 3D lukostřelbu.

Vyvrcholením sezóny budou opět mistrovské soutěže ČR v terénní lukostřelbě, přebor ČR v terčové lukostřelbě a Mistrovství Evropy v 3D lukostřelbě, které se letos bude konat v Německu.

Juran Jaroslav
Předseda a trenér
LK Tachov