Zlato a bronz do Stříbra! To je vizitka nohejbalové dvojice starších žáků Baníku Stříbro z posledního turnaje Poháru Českého nohejbalového svazu této věkové kategorie v Českých Budějovicích. Úřadujícího mistra České republiky v jednotlivcích, dvojicích i trojicích Lukáše Tolara doplnil Dominik Nozar.

„Pro příznivce nohejbalu to nejsou neznámá jména, neboť i jejich otcové před časem sbírali úspěchy na ligových kurtech. Oba mladíci tak potvrdili že jablka nepadají daleko od stromů a v konkurenci dvou desítek týmů z celé republiky obsadili v závěrečném turnaji první místo,“ prozradil za jejich mateřský oddíl Václav Tolar.

Lukáš Tolar, trenér Petr Tolar a Dominik Nozar (zleva).

Stříbrská dvojice českobudějovickým turnajem prošla bez ztráty jediného setu! Postupně porazila shodně 2:0 Čakovice, Modřice B, Radomyšl, Peklo B, Čelákovice a ve finále Modřice A.

„Byť jsme nepřijeli v nejsilnější sestavě, když chybějící Petr Gaszczyk plnil povinnosti ve Viktorii Plzeň, tak klukům patří dík za předvedenou hru. Obavy, že soupeři se zaměří na Dominika Nozara a budou chtít získávat body přes něj, se nenaplnily. Dominik si vedl výborně v obraně a Lukášovi bezchybně nahrával. Ten potom nekompromisní a drzou hrou přiváděl soupeře k bezradnosti,“ glosoval po turnaji úspěšné vystoupení svých svěřenců spokojený kouč Baníku Stříbro Petr Tolar.

Pro jeho svěřence to v letošním celkovém pořadí Poháru Českého nohejbalového svazu znamenalo skvělou bronzovou příčku.