Halová sezóna lukostřelců začala závodem v Chrástu a v silné konkurenci se neztratil ani Lukostřelecký klub Dlouhý Újezd.

V hale LK Chrást, který byl také pořadatelem akce, se sešlo osm klubů z celé České republiky, celkem 62 lukostřelců - SK Slávie Praha, LK Arcus Plzeň, 1.LK Plzeň 1935, LO TJ Sokol Mýto, LK CERE Praha, SK Chemopetrol Litvínov, LK Dlouhý Újezd a domácí TJ Spartak Chrást. Dlouhý Újezd pod vedením kapitánky a trenérky Jany Kolihové reprezentovali Antonín Biermeier, Kristýna Biermeierová, Ondřej Maršálek, Tomáš Kaňour, Pavla Hrušková, Marek Koliha, Klára Biermeierová. „Chrástečtí pořádají v zimním období několik takových závodů, což jsme uvítali. Využijeme jich k přípravě dětí na republikový šampionát, který se koná 8. března pro žactvo a 29. března pro talenty do deseti let,“ chválila pořadatele trenérka Jana Kolihová, která dodala, že Dlouhoújezdští soutěžili jsme s holými luky, ostatní měli reflexní luky tzv.olympijské luky. A jak si vedla výprava z Tachovska? „Ondřej Maršálek byl na svém prvním závodu. Zpočátku byla jeho soupeřem nervozita, ale tu se mu podařilo odhodit. Skončil druhý, když nastřílel ve dvou sadách celkem 377bodů (ze 600 možných),“ hodnotila trenérka výkon žáka, který střílel na vzdálenost 18 m a na terč o velikosti 60 cm. Velice dobře si vedl také Antonín Biermeier, kterému se podařilo nastřílet 414 bodů (z 600 možných), čímž si udělal vlastní rekord a splnil si svou metu tohoto závodu. Na závod jel s tím, že chce nastřílet 400 bodů. Střílel také na 18 m, na terč o velikosti 40 cm. Na závodech poprvé střílela kadetka Kristýna Biermeirová na vzdálenost 18 m a terč 40cm velký. Jejích 363 bodů je pouze o 51 bodů méně než výkon jejího otce. „Při tom, jak je Kristýna šikovná a pilná, možná není daleko doba, kdy otce přestřílí ještě v roli kadetky,“ předpovídá nadějné závodnici trenérka Kolihová, které opět dělaly radost nejmladší z výpravy.

Naše malé děti opět nezklamaly,“ byla zjevně potěšena úspěšným vystoupením lukostřeleckých nadějí trenérka. Měla k tomu důvod. V kategorii do 10ti let nastřílel Tomáš Jaňour 525 bodů (z 600 možných) a zvítězil. V téže kategorii si Marek Koliha (420 bodů) vystřílel čtvrté místo. Mezi děvčaty do deseti let zvítězila Pavla Hrušková, která zaznamenala výkon 467 bodů. Třetí místo výkonem 350 bodů patřilo další závodnici Dlouhého Újezdu Kláře Biermeierové. „S vystoupením našich závodníků můžeme být spokojeni. Byla to kvalitní příprava na republiku a pro naše členy povzbuzení do dalších tréninků,“ řekla závěrem Jana Kolihová.