Lukostřelecký klub Lukostřelci Českého lesa z Dlouhého Újezdu zahájili venkovní střeleckou sezonu stylově lukostřelbou 3 D v zahradách zámku Žleby a na zámku Sychrov.

„Prvního závodu se zúčastnili tři děti zařazené do kategorie Minis, tři junioři, střelecky se přidali i trenéři a jeden rodič. Závody také absolvoval Vítězslav Langr v kategorii veterán," řekla Deníku předsedkyně klubu z Dlouhého Újezdu Jana Kolihová a chválila prostředí i atmosféru. „Za krásného slunečného počasí jsme prošli nádhernou zámeckou zahradou, kde byly rozmístěny 3 D makety zvířat. Ačkoliv byly některé děti na podobných závodech poprvé, byly tímto nadšené a neztratily se."

Karolina Strapková, která celou trať prošla statečně o berlích skončila na krásném čtvrtém místě, Lukáš Obeda byl šestý v kategorii minis.

„Naši junioři, kteří v terénu i na tyto terče stříleli zcela poprvé skončili Jan Kolda na 11. místě, Lucie Dedková na 12. a Valerie Potapchik na 14. místě. Startovalo celkem 17 závodníků," přiblížila výsledky juniorů předsedkyně.

Na druhém místě skončil ve veteránech zkušený lukostřelec Vítězslav Langr.

Stejně početná skupina lukostřelců odcestovala na závody 3 D na zámek Sychrov.

„Tady už nám počasí příliš nepřálo, bylo sychravo a před koncem závodu už i deštivo. Přesto, se všichni závodníci zlepšili," neskrývala radost předsedkyně a trenérka v jedné osobě.

Karolina Strapková stále o berlích si udržela mezi 14 Minis své čtvrté místo. Lukáš Obeda se zlepšil a skončil třetí. Stejně tak se zlepšili junioři. Lucie Dedková byla pátá, Jan Kolda osmý, Zdena Bunková desátá a Valerie Potapchik dvanáctá. Nejlepším byl opět Vítězslav Langr, který skončil druhý v kategotii veteránů.

„Nyní si dáme od závodů chvíli volno. Další budeme absolvovat začátkem května už tradiční klubové závody ve dnech 7.-8. května v Dlouhém Újezdu „U sedmi modřínů". Pokud by se zájemci chtěli podívat jaké lukostřelbě se věnujeme, mají možnost. Rádi je uvidíme," pozvala Kolihová na domácí závody a přiblížila další program.

„Dále pojedeme směrem na jih k Českým Budějovicím, kde Ita club bude 21. května otevírat nový parkur 3 D lukostřelby a pořadatelé připravili zajímavé závody na tři šípy na maketu zvířete. Standardně totiž bývá pouze jen jeden šíp."