Od prosince do poloviny ledna se konaly každoročně Chrástecké šípy, kde po pěti kolech proběhne vyhodnocení zúčastněných. Z klubu Českého lesa na prvním místě ve starších žákyních byla Anežka Šimková, v kategorii do 10 let jako první mezi děvčaty skončila Kateřina Václavová a mezi kluky do 10 let Tomáš Tóth byl také první. Zároveň s nejvyšším nástřelem za celou soutěž byla vyhodnocena Anežka Šimková a Kateřina Václavová.

Mistrovství ČR v halové lukostřelbě žactva proběhlo v Kostelci na Hané a za klub se zúčastnila Anežka Šimková. Po kvalifikaci skončila na prvním místě, bohužel druhý den v kvalifikaci to bylo místo druhé, které je i tak velkým úspěchem.

Krásným zakončením sezony byly Přebory ČR žactva do 10 let v Bystřici. Čtyři začínající lukostřelci Českého lesa vyrazili poprvé na takové závody a byli velmi úspěšní. Získali nejen medaile ve svých kategoriích, ale udělali své osobní rekordy v nástřelech. V kategorii děvčat na druhém místě skončila Kateřina Václavová (nástřel 520 bodů), třetí byla Zora Staňková (nástřel 513 b.) a na čtvrtém místě skončila Barbora Václavová (nástřel 502 b.). Ve výpravě byl ještě Tomáš Tóth, který skončil mezi chlapci druhý (nástřel 492 b.).

Děti střílely zároveň i za družstvo ve složení Václavová K., Staňková, Tóth a skončily na prvním místě. V každé kategorii závodilo sedm dětí.

Ještě zmiňme lukostřelce umístěné ve svazovém žebříčku. V mladším žactvu na třetím místě je Emily Alexandra Vojtová, v kadetech na třetím místě Jan Matouš a v juniorech na čtvrtém místě Denisa Hrušková.

Za úspěchy v loňském roce byli do ankety Sportovec roku 2021 za klub Český les navrženi Anežka Šimková a Richard Staněk. Vyhlášení proběhne ve středu 30. března v kulturním domě ve Stříbře.

Závěrem všem dětem blahopřeji k výsledkům, děkuji za vzornou reprezentaci klubu a rodičům děkuji za podporu dětí ve sportovní činnosti.

Autor: Jana Kolihová