Po večerním zahajovacím ceremoniálu se druhý den ráno sešli Češi, Němci, Francouzi, Britové, Estonci, Polák a Izraelci na rozcvičce.

Muži měli rozběhy, semifinále a finále A a B. Ženy semifinále a finále A a B ve sprintu na 3 x 400 metrů, v němž byla první střelba ve stoje a druhá v kleče.

„Markéta doběhla v ženách na osmém místě v čase 9:25,7 ze čtrnácti žen a dostala se do finále A, v němž bez trestných kol běžela do posledních dvou set metrů na prvním místě, ale poté ji předběhla Němka. Z juniorek si vybojovala titul mistryně Evropy ve sprintu v kategorii U21 za úžasný čas 6:39,“ popsala Markéta Andrlová st., maminka mladé lukostřelecké biatlonistky.

Markéta Andrlová.
Čtrnáctiletá biatlonistka získala medaile v Evropském poháru dvacetiletých

Další den byl na programu vytrvalostní závod na 4 x 1000 metrů – střelba stoj-klek-stoj, ve kterém se Markétě Andrlové podařilo doběhnout celkově šestá za čas 32:56,1 a v kategorii U21 na třetím místě.

„Poté si zaběhla štafetu s klubovými děvčaty. Byla nejmladší štafetou v kategorii žen. Každá běžela 400 metrů a díky času 9:41 se jim podařilo získat bronzovou medaili,“ upozornila Markéta Andrlová starší.

Za individuální disciplíny se počítají body dle celkového pořadí v cíli. Markéta Andrlová bodově dosáhla na třetí místo v kategorii žen.

„Z Evropského poháru si veze mnoho zkušeností a slzy štěstí. Evropský titul mistryně a tři bronzové medaile je ohromný úspěch v kategorii juniorek do 21 let,“ řekla maminka Andrlové.

Markéta Andrlová.Markéta Andrlová (vlevo).Zdroj: Markéta Andrlová st.