Černošín – V Klatovech se v sobotu konal první ročník taneční soutěže pro kolektivy domů dětí a mládeže, základních škol a sportovních klubů. Soutěž O pohár města Klatov měla několik kategorií, hlavním pořadatelem byl klatovský Dům dětí a mládeže. Z Černošína se přihlásila taneční skupina 11Stars pod vedením Veroniky Merglové.

A tanečnice byly úspěšné, zpět na Tachovsko přivezly stříbrnou a bronzovou medaili. „Přihlásily jsme dvě choreografie, a to Don´t give Up do kategorie Show dance (děti, začátečník) a Bumerang do kategorie Dance Art (děti, začátečník). V kategorii Show dance bylo dohromady osm tanečních souborů, tedy sedm soupeřů. V kategorii Dance Art byly čtyři soubory. Za všechny musím říci, že z ocenění máme opravdu velkou radost,“ uvedla vedoucí souboru Veronika Merglová, která se velké konkurence zpočátku velmi obávala. O to prý pak vládla větší radost.

Tachovsko sklidilo ještě další úspěch. „Skvělé byly také stříbrské tanečnice SilverGirls, které vede Jitka Zaoralová. Byly sice ve své kategorii jediné, ale jejich vystoupení mělo velký ohlas a samozřejmě tím získaly zlato. Moc gratulujeme,“ dodala Merglová.

Tanečnice měly nejlepší fanoušky – na soutěž se jely podívat i maminky některých z nich. „V týmu tančí naše Kristýnka. Holky byly na soutěži teprve podruhé. Akce byla velmi dobře organizovaná, měla spád. Atmosféra skvělá a holky si to užívaly. A když jsme slyšely, že máme druhé a třetí místo, myslím, že k tomu snad ani není co dodat. Vlastně ano, poděkování Veronice za to, co pro skupinu dělá, je to hlavně její zásluha. A také její mamince Hance,“ popsala Deníku své pocity Renata Bursová z Černošína.

Martina Sihelská