MISTROVSKÝ TITUL PRO MATÚŠE

Turnaje se zúčastnilo 71 závodníků z 20 oddílů z celé České republiky. „Přestože místo konání bylo téměř 500 kilometrů vzdálené a navíc se zápasilo ve stylu, který běžně netrénujeme, rozhodli jsme se mistrovství zúčastnit. Vsadil jsem na Marka Matúše, protože vím, že je důsledný a svědomitý na trénincích a na soutěžích podává kvalitní výkony,“ uvedl trenér Jiří Kožíšek.

A Marek svého kouče nezklamal. Nastoupil ve váze do 52 kg a s ním se do této kategorie odvážilo dalších pět borců. „Před každým utkáním jsme se domluvili, jakou taktiku v zápase zvolíme. Na Marka je spolehnutí a vím, že se vždycky snaží odzápasit to, na čem se domluvíme. A to se mu vyplatilo. Obě dvě utkání ve skupině vyhrál před časovým limitem na lopatky,“ konstatoval trenér.

A pak přišlo finále. „Chápu, že pro Marka muselo být psychicky náročné postavit se silnějšímu a technicky vyspělejšímu soupeři a bojovat o medaili na mistrovství republiky. Proto v samotném finále začal s respektem k soupeři a rychle prohrával. O to víc mě pak potěšilo, když se dokázal zkoncentrovat a povedeným kontra chvatem v parteru zaskočit soupeře při jeho akci a udržel ho na lopatkách. Díky své sebekontrole se dokázal probojovat k titulu Mistra České republiky,“ byl s výkonem spokojen trenér.

Z republikového šampionátu v Krnově.

„Přestože jsem chyby při utkání viděl, Marek si titul rozhodně zaslouží. Je to satisfakce za jeho celoroční poctivou práci a svědomitost v trénincích. A pro něj a snad i pro ostatní ať je jeho sobotní výkon motivací do dalších tréninků a zápasů,“ dodal Kožíšek.

NIKITINSKÝ MÁ SLEZSKÝ POHÁR

Současně s republikovým mistrovstvím se v Krnově uskutečnil Slezský pohár v kategorii kadeti. I tady se zápasilo v řecko-římském stylu. Za oddíl Zápas Stříbro se turnaje zúčastnil Jakub Nikitinský ve váze do 58 kg. „Účast byla malá a proto Kuba odzápasil pouze jedno utkání. Působil v něm nejistě, přesto zápas vyhrál na lopatky. I v jeho utkání jsem viděl chyby a chci na nich s Kubou zapracovat, aby se už v dalších utkáních neobjevovaly,“ zhodnotil trenér.

Oba závodníci odvedli podle jeho slov skvělou práci. „A já jim k jejich úspěchu gratuluji. Doufám, že jejich vítězství jim budou motorem pro další utkání a půjdou dál příkladem ostatním.“