Dá se tedy říci, že Stříbro je běžeckým městem a tímto sportem doslova žije.

Když se zrovna nekoná žádný závod přímo ve městě nebo jeho bezprostředním okolí, tak místní běžci vyrážejí i do vzdálenějších míst.

V současné době s koronavirovou sportovní stopkou je počet možností kvalitně si zaběhat a změřit své síly se soupeři silně zredukován, a tak jsou milovníci aktivního pohybu na čerstvém vzduchu vděčni za každý uspořádaný běh pro veřejnost.

Samozřejmě i s omezeními, které aktuální proticovidové šílenství přináší…

Pořadatelům i těch nejtradičnějších běžeckých závodů doba nepřeje. Nutnost dodržet všechna vládní nařízení a omezení není vůbec jednoduché a běžeckých závodů je jako pověstného šafránu…

Jeden z nich se konal v neděli v severočeské Kadani. Běhu historickou Kadaní, který je součástí tamního zimního běžeckého poháru, se jako jediná zástupkyně tachovského okresu zúčastnila nedávná životní jubilantka Martina Sihelská ze Stříbra. Nic na tom nemění, že jako závodnice v barvách Českého rozhlasu Plzeň.

V konkurenci téměř dvou set padesáti soupeřů a soupeřek doběhla na zajímavé desetikilometrové trati historickým jádrem Kadaně v čase 1:06,22 hod. jako třináctá ve své kategorii veteránek a na 223. místě celkově.

„Super desítka za slunečného počasí,“ lakonicky zhodnotila víkendový běh na svém facebooku, ale z jejích dalších reakcí je zřejmé, že si závod velmi užila.

„Závod se skládal ze tří okruhů a nejrychleji, za 20:07 minuty jsem zaběhla hned ten úvodní. Druhý byl pomalejší o více než čtyři minuty, ale ve třetím jsem zase přidala a trefila jsem se časem 22:02 minuty téměř přesně mezi ty předchozí,“ se smíchem přidává podrobnosti sympatická běžkyně.