Míková dojela dvanáctá, celkově je sedmnáctá

Tachov - Mladá jezdkyně z Tachova zkouší štěstí za volantem.

23.10.2015

Ilustrační foto.Foto: Josef Hlaváček

V APM Automotive Racing Aréně se konal v pořadí devátý a poslední závod Chodského čakanu 2015. V letošním roce se ho zúčastnilo 74 jezdců ve všech kategoriích. Mezi účastníky byla Jana Míková z Tachova, která startovala v juniorské kategorii. Jedenáctiletá závodnice dojela z 18 startujících dvanáctá.

„Jana už měla několik zkušeností z předchozího závodu a tak jízda byla plynulejší a rychlejší, ale ani tentokrát to nestačilo na konkurenci mnohdy o dost starších a zkušenějších závodníků. Přesto jsme byli opět spokojeni a zásluhou dojetí rozjížděk a finále získala Jana tři body.

Celkem za dva závody obdržela osm bodů a to ji řadí v seriálu Chodského čakanu 2015 z 26 startujících na celkové sedmnácté místo," komentoval výkon otec, mechanik a manažer v jedné osobě Josef Míka.

Další ročník seriálu začne za pět měsíců a přestávky by v Tachově chtěli využít ke stavbě nového vozu a tréninku.

„Pokud to finanční podmínky dovolí, také bychom rádi i přes zimní období trénovali, zatím je možnost se zúčastnit zimního poháru v Rožmitále, kde se jede celkem pět závodů, ale v tomto směru nejsme ještě rozhodnuti," dodal Míka. ⋌

23.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Vánoční písně zněly v Chodové Plané
12

Videosouhrn Deníku – 16.–17. prosince 2017

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Vánoční besídku pořádali ve stáji mezi koňmi

Kladruby – Zazpívat, zarecitovat a strávit pěknou předvánoční chvíli se svými čtyřnohými přáteli přišli děti a koňáci, kteří pravidelně navštěvují Pony farmu v Kladrubech Pozorce.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Západní Čechy - Meteorologové varují před tvorbou náledí během noci na pondělí.

Stezka do Plané už svítí

Planá, Chodová Planá – Po několika letech úsilí začalo svítit veřejné osvětlení na cyklistické stezce spojující město Planá s městysem Chodová Planá.

Černošín - V páteční podvečer 15. prosince se v černošínském kostele konal Vánoční koncert, ve kterém vystupovaly děti z černošínské základní školy pod vedením Nadi Pézlové a Jiřiny Ilyas, pak Píšťalky Dany Steinerové a o závěr hudebního večera se postaral plzeňský malý lidový soubor MLS pod vedením Miroslava Šimandla.