V APM Automotive Racing Aréně se konal v pořadí devátý a poslední závod Chodského čakanu 2015. V letošním roce se ho zúčastnilo 74 jezdců ve všech kategoriích. Mezi účastníky byla Jana Míková z Tachova, která startovala v juniorské kategorii. Jedenáctiletá závodnice dojela z 18 startujících dvanáctá.

„Jana už měla několik zkušeností z předchozího závodu a tak jízda byla plynulejší a rychlejší, ale ani tentokrát to nestačilo na konkurenci mnohdy o dost starších a zkušenějších závodníků. Přesto jsme byli opět spokojeni a zásluhou dojetí rozjížděk a finále získala Jana tři body.

Celkem za dva závody obdržela osm bodů a to ji řadí v seriálu Chodského čakanu 2015 z 26 startujících na celkové sedmnácté místo," komentoval výkon otec, mechanik a manažer v jedné osobě Josef Míka.

Další ročník seriálu začne za pět měsíců a přestávky by v Tachově chtěli využít ke stavbě nového vozu a tréninku.

„Pokud to finanční podmínky dovolí, také bychom rádi i přes zimní období trénovali, zatím je možnost se zúčastnit zimního poháru v Rožmitále, kde se jede celkem pět závodů, ale v tomto směru nejsme ještě rozhodnuti," dodal Míka. ⋌