Naposledy v neděli v Domažlicích v pátém závodě osmidílného Chodského čakanu, před tím v Hobbyrallycrossu na známé autokrosové trati v Sedlčanech.

Během pěti letošních startů v metropoli Chodska mladá pilotka speciálu Škoda Felicia nepoznala ve své kategorii Junior jiné umístění než na páté nebo sedmé příčce. I tentokrát dojela po velkém boji sedmá a v celkovém pořadí seriálu se drží na průběžném šestém místě. Přitom na čtvrté místo jí chybí pouhé dva body a na stříbrný post čtrnáct, což se dá smazat i jedním povedeným závodem. Na německého lídra kategorie Junior Manuela Gierla ztrácí populární Jája ale už 38 bodů.

Chodský čakan v kategorii Junior po pěti z osmi závodů:

1. Manuel Gierl (D) 92 bodů, 2. Manuel Werkstetter (D) 70, 3. Daniel Drnec (CZ) 70, 4. Jiří Matějka (CZ) 56, 5. Michael Biller (D) 56, 6. Jana Míková (CZ) 54, 7. Matěj Vanžura (CZ) 54, 8. Leon Schwab (D) 36, 9. Stella Winnik (D) 30, 10. Jakub Kostlivý (CZ) 18, 9. Verena Hopf (D) 10, 11. Petra Vondrušková CZ) 10, bez bodů zatím Sebastian Nachtmann a Jenny Fellner (oba D).

V Hobbyrallycrossu na oblíbené testovací trati dakarského pilota kamionu LIAZ Martina Macíka v Sedlčanské kotlině startovalo celkem sedm žen a nejednalo se o žádné začátečnice. „Jája nám připravila trochu adrenalinu hned v tréninku, když se snažila v jedné zatáčce trochu zrychlit a vypadalo to jako bychom byli na závodech v driftu. Po tréninku jsme ji tedy vůz přezuli, protože s obutím nebyla vůbec spokojená,“ popsal začátek sedlčanského závodění otec a šéf tachovského Jájacross teamu Josef Míka. Nakonec celý tým odjížděl z Příbramska v dobré náladě, když Jana rozjížďky dojela postupně na pátém, třetím a opět pátém místě. „Bodový zisk tím stačil na čtvrtou startovní pozici pro finále, po třech kolech se probojovala na bronzovou pozici, a tu uhájila až do cíle,“ doplnil Míka. V sedlčanském hobbyrallycrossovém ženském poháru Jana Míková stále úspěšně udržuje celkové třetí místo.