Mikulášské dvacítce kraloval domácí Jaša

Stříbro - Atletické závody.

7.12.2011

Hornická desítka měla letos na programu svůj již 26. ročník. Ilustrační foto.Foto: Deník/Karel Pech

Oddíl atletiky TJ Baník Stříbro ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Stříbro uspořádal předposlední ze závodů, které letos organizuje. Byl jím Mikulášský běh a jeho vítězem se stal Tomáš Jaša. Závodníci museli absolvovat 20 km dlouhou.

Od začátku se usadil na čele Jaša, který závod absolvoval týden po návratu ze soustředění z Vysokých Tater. Rovnoměrným tempem zvyšoval náskok a ten činil v cíli 11:12 min. (1:11:14 min.). Čas mohl být ještě lepší, ale pro střevní potíže musel závod přerušit. Celkově druhé, ale první v kategorii veteránů do 50 let obsadil Ivan David z Cyklodraku Stříbro (1:22:26 hod.).

V kategorii mužů do 40 let byl druhý Josef Suda z SK Přimda (1:27:58 hod.) před třetím Danielem Georgievem z Katedry kybernetiky Plzeň (1:28:59 hod.). Vedoucí závodník soutěže O nejlepšího běžce Tachovska Jan Flaks (SV Stříbro) skončil v kategorii veteránů do 50 let druhý (1:23:53). Třetím v této kategorii byl Milan Šrámek z SV Stříbro časem 1:25:28 hodin. Starší závodníci byli v tomto závodě rozděleni do dvou kategorií.

Mladší ( veterány do 60 let) vyhrál Jiří Vyšín z Karlových Varů v kvalitním čase 1:35:23 hod. Druhý doběhl Jaroslav Vlasák z AVL Stříbro (1:41:29 hod.). Třetí místo vybojoval Miloš Matějka z SV Stříbro, který potvrdil zlepšující se formu (1:42:27 hod.). Veteráni nad 60 let zasluhují obdiv za absolvování tak dlouhého závodu. Nejlépe si, vedl Václav Šůcha z SV Stříbro. Jeho čas 1:40:13 hod. je velmi dobrý. Druhý doběhl Karel Ganaj z Cyklodraku Stříbro (1:45:59 hod.), třetí skončil Zdeněk Bouška z Cyklodraku Stříbro (1:58:18 hod.).

Také ženy se s poměrně těžkou tratí, obsahující velké kopce, vypořádaly dobře. Nejrychlejší byla Karolína Hrubá z TJ B. Stříbro. Výsledný čas 1:34:16 hod. překvapil také řadu mužských soupeřů a svědčí o rostoucí trénovaností. Druhá byla se ztrátou čtyři minuty Jana Naxerová z USK CS Plzeň. Třetí byla Alena Borecká z Nýřan (1:42:24 hod.). Mikulášská dvacítka je vypsána také jako fit akce pro cyklisty. Trať, kterou vyznačil Karel Ganaj, absolvovalo sedm cyklistů.

Samotný závod se vydařil a nyní čekají borce soutěžící v celeročním seriálu o Nejlepšího běžce Tachovska Vánoční míle a Silvestrovský běh. Souboj o první místo svádí Jan Flaks, který je mírným favoritem, a Václav Šůcha.

Vladislav Moravec

7.12.2011

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Plzeňský kraj – Kandidátka STAN na vítězné ANO nestačila ani tam, kde vládnou kandidáti.

Síla přírody: ohořelé větve rozkvetly

Tachovsko - Slunečné počasí minulého týdne dalo přírodě možnost, aby ukázala svoji sílu.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.