Tým vedoucích a trenérů Slavoje Chodová Planá připravil pro děti nabitý program s doprovodnou tématikou Divokého západu. „Letošního ročníku se zúčastnilo neuvěřitelných 117 dětí. Týdenní příměstský kemp přišel na sportovní stadion slavnostně zahájit poslanec Jan Volný, který věnoval dětem tenisový reprezentační dres daviscupového mužstva České republiky a spolu se starostou městyse Lubošem Hlačíkem popřáli dětem hodně sportovních zážitků a radosti. Děti pak v kempu čekal pestrý program všestranného sportování, doplněný vědomostními soutěžemi a doprovodným představením,“ popisuje sportovní ředitelka sekce dětí a mládeže TJ Slavoj Chodová Planá Miroslava Suková.

Každý den tak čekaly na malé indiány, pistolníky a bandity netradiční sportovní disciplíny, kvízy, tréninkové jednotky, a společně bojovali o celkového vítěze celotáborové hry. Podtéma každého dne přinášelo spoustu nových znalostí a příběhů. Společně se putovalo po indiánské stezce přes známé Údolí smrti. Na severu byla navštívena zlatá horečka a také na všechny čekalo zdolání generála Shermana. Závěr patřil společnému zakopání válečné sekery.

Během týdenního putování se v doprovodném programu představila kynologická organizace VORA Mariánské Lázně, která převedla ukázku výcviku psů, zásah, obranu a dopadení zloděje. Děti potěšil svým vystoupením rekordman ve fotbalovém driblování, žonglování a technice Václav Chaloupek. Svojí účastí přispěla také trenérka mládeže Fotbalové asociace České republiky Michaela Bernardová. „Navštívili nás také koně z ranče Kříženec, na kterých se všechny děti mohly svézt. Už tak naplněný program přijela podpořit 15. Přední hlídka Royal Rangers, která připravila dětem několik horolezeckých prvků. Nejhezčím okamžikem byla návštěva odborníka na indiánský život Jiřího Kohouta, který s dětmi nacvičil několik původních indiánských tanců. Ukázal také dobové zbraně, kožešiny, práci s lasem a bičem. Děti si mohly vyzkoušet rýžování zlata, hod tomahavkem nebo střelbu z luku. Chybět nemohli ani naši dobrovolní hasiči, kteří si pro děti připravili pěnovou lázeň,“ vypočítává Suková.

Závěrečný den byl opravdu výjimečný. Přijela Česká televize a natočila průběh sportovního kempu a také několik rozhovorů se zakladateli, organizátory a dětmi. Významnou událostí letošního ročníku byla i návštěva olympijského vítěze z Nagana 1998 a zároveň předsedy Národní sportovní organizace Milana Hniličky, který přijel osobně děti pozdravit a poděkovat organizátorům za výbornou práci pro děti a mládež.

Cílem kempu bylo po náročném začátku tohoto roku vrátit dětem opět široké možnosti sportovního vyžití. Ukázat jak důležité je přátelství a jakou váhu má nejen mezi sportovci hra fair-play. Neustálá snaha o zlepšení sportovního zázemí a vytváření stále lepších podmínek pro děti, přinesla sportovní organizaci TJ Slavoj Chodová Planá a městysu Chodová Planá to nejhezčí možné poděkování, kterým byla účast 117 dětí a jejich rozzářené spokojené tváře.

Na závěr celotýdenního sportování se se všemi rozloučil prezident TJ Slavoj Chodová Planá Sáša Suk. Poděkoval všem dětem, rodičům, organizacím a partnerům, kteří se podíleli na pátém ročníku kempu. Tečku za sportovním kempem 2020 pak udělala Miroslava Suková, která poděkovala všem vedoucím a trenérům za práci s dětmi a program, který pro ně dokázali společně připravit.

,,Neexistují velké činy. Existují pouze malé činy vykonávané s velkou láskou. Mám velkou radost z toho, kolik dětí se na náš sportovní kemp přihlásilo. Ještě více mě ale těší, co spolu za ten týden zažily a jaké příběhy přátelství jsem mohla vidět. Máme skvělý tým trenérů a toho si velice vážím. Práci s dětmi považuji za osobní poslání, proto se už těším na další akce, které pro ně ve Slavoji připravujeme," uvedla Miroslava Suková.