V jednom ze dvou zmíněných závodů Jana sice dosáhla na stupně vítězů, ale jen v kategorii ženy. „Stále jsme se potýkali s problémy na Fabii, do toho ještě závodnice ve finálové jízdě vyjela na pneumatiky a odnesl to nárazník a chladič. Výsledkem tedy bylo páté místo v kategorii junior a třetí místo v ženách,“ uvedl trenér a otec jezdkyně Josef Míka.

Dalším závod rožmitálského poháru doprovázely tachovský tým trable. „Hned ráno jsme měnili chladič a při zkoušce jsme zjistili, že nám prosakuje voda na přírubě k motoru. To znamenalo najít rychle řešení, jinak by bylo vozidlo mimo hru.“

Nakonec se řešení skutečně našlo, ale objevily se další technické potíže. „Při testováni v depu, kdy jsme chtěli mít jistotu, že nám voda už neuniká, tak motor zhasl a nešlo nic. Po chvilce jsme zjistili, že je vybitá baterie, a to už se blížil start prvních rozjížděk. Nestihl se bohužel ani trénink, nakonec se ukázalo, že problémy dělá alternátor a začali jsme baterii provizorně nabíjet,“ popsal technické problémy Míka.

Závodnice si mezitím domluvila zapůjčení jiného vozidla do kategorie žen. „Škodu Felicii jí zapůjčil Jiří Baxa, mělo to svá úskalí, ale nedalo se nic dělat. Bohužel auto neznala, ale přes to se snažila. Poté jela na start kategorie juniorů, už opět s Fabií, ale bohužel po prvním kole musela za závodu odstoupit kvůli stále nedobité baterii.“

Podařilo se sehnat jiný alternátor, týmu pomohl Libor Vondruška z Rožmitálu, a Fabia opět fungovala na sto procent. Ale ztráta první rozjížďky a třetí místo ve druhé, stačilo pouze na předposlední pozici do B finále. „Tady ale Jana nepolevila, ukázala bojového ducha a vyjela si postup do A finále. U nás všech stoupala nervozita, jak všechno dopadne. Hned po startu se usadila na pátém místě, ve druhém kole v souboji o čtvrtou příčku byla více tvrdší a po menší chybě soupeře chtěla využít situace, ale nestihla se již soupeři vyhnout, nabrala jeho vozidlo a přetočila ho,“ popsal trenér.

Tento manévr se ovšem nelíbil traťovým komisařům, kteří vydali nekompromisní verdikt. Tachovská závodnice byla z finálové jízdy vyloučena.

Ve výsledku to znamenalo celkové páté místo v ženách a osmé v kategorii juniorů. V celkovém pořadí seriálu Jana drží v obou těchto kategoriích shodně třetí místo.

Dalším závod čeká Janu Míkovou o tomto víkendu, v sobotu 24. února. „Doufáme, že se nám bude dařit víc, než při posledních dvou závodech v tomto poháru,“ přeje si otec závodnice.

Kromě závodů Zimního poháru v Rožmitálu pod Třemšínem absolvovala Jana Hobbyrallycross v Sedlčanech, kde byla na startu s Felicií v kategorii Škoda Cup. Jak Deníku popsal trenér, na trati bylo hodně vody a bahna, což narušovalo celkový průběh závodu. Auto opět stávkovalo, výsledkem byla prasklá poloosa ve finálové jízdě.

„Jinak bych za celý závodní tým chtěl vyslovit opět poděkování Antonínu Husákovi za startovné, Alexandru Šípkovi za zázemí, Václavu Karnoltovi jako neúnavnému mechanikovi za spolupráci, Jiřímu Baxovi za půjčení vozidla, Liboru Vondruškovi za alternátor,“ dodal Josef Míka s tím, že více informací o dění kolem jeho dcery Jany lze najít na facebookovém profilu Jájacross-team Tachov.