VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí jezdci dostali do těla

Stříbro - Motokros: Ve Stříbře se konalo pod vedením M. Rajwy první soustředění jezdců.

11.12.2014
SDÍLEJ:

Ve Stříbře se konalo pod vedením M. Rajwy první soustředění jezdců.Foto: V. Lukešová

Západočeské Stříbro – pevná hráz motokrosu. Odkazem na pomalu zapomínané dobové heslo, které označovalo západní Čechy za pevnou hráz socialismu, se vracíme k tréninkovému soustředění Milana Rajwy ve Stříbře.

Malebné město na Plzeňsku má motokros v krvi nejen historicky, ale i v současnosti. Zdejší Terén svatého Petra byl v roce 1948 dějištěm prvního motokrosu v tehdejším Československu a dodnes patří mezi významné republikové tratě. Přímo odsud nebo z blízkého okolí pocházela řada našich elitních závodníků, jako byli Souček, Válek, Hřebeček nebo Fürbacher, v dnešní době se prosazují tamní mladíci Smítka a Weschta.

Důležitou roli odehrálo Stříbro i na poli odborné přípravy. V roce 1950 se sem sjeli terénní jezdci ke svému historicky prvnímu republikovému soustředění, od 70. let 20. století tam fungovalo výcvikové středisko motokrosu pro Západočeský kraj. Během posledních zim si vydobyl dobré renomé stříbrský trenér Rajwa, když se v jeho tréninkové skupině MX Progress Training fyzicky připravovala řada předních motokrosařů.

Také v začínajícím tréninkovém období se do Stříbra sjela velmi silná sestava takřka z celých Čech. Místní piloty Petra Smítku a Rudu Weschtu doplnili další Západočeši Tomáš Lhotský, Ladislav Červenka a Adam Lauber, Boleslavský Michal Bárta, drsní seveřané Jára Romančík a Jakub Šefr a opálení jižané Vašík Kovář a Martin Finěk. Zázemí zajišťoval tradiční tým, odborný dohled převzal Jiří Churavý, lékařskou péči zajistila MUDr. Běla Churavá a s organizací pomáhal Petr Maršálek. Také zásluhou vstřícnosti internátu SOŠ Stříbro se měli závodníci jako v bavlnce, jinak ale dostali tvrdě do těla.

Cílem soustředění bylo zjištění aktuální fyzické formy motokrosařů a naplánování jejich individuálních příprav. Vstupní test byl pestrým mixem zátěžových aktivit, které se osvědčily už před desítkami let v tréninkovém procesu našich reprezentantů ve slavné éře pražské Dukly. Běhalo se v terénu i na dráze, nechybělo kolo, bazén ani tělocvična. Vše promyšleně naplánováno, provedeno, změřeno, zaznamenáno a vyhodnoceno.

Přestože měli kluci našlapaný program, kdy například ze soboty zabral trénink pět hodin, našla se chvíle a chuť i na trochu společenských aktivit. V pátek piloti pozdravili Pavla Horvátha, který do Stříbra zavítal podpořit charitativní akci. Známému fotbalovému sympaťákovi předali podepsaný motokrosový dres, který bude prvním svého druhu v jeho sbírce. Kdo je nějaký Smítka jistě „Horvimu" vysvětlí jeho spolubydlící na zájezdech Václav Procházka, protože reprezentační stoper je fanouškem MX. V sobotu se motokrosařům dostalo milého přijetí od ředitele muzea RNDr. Zbyňka Navrátila, který jim ukázal vznikající expozicí Miloslava Součka a dalších velkých terénářů. Centrem města a radnicí je pak ochotně provedl starosta města Stříbra Karel Lukeš.

V prosinci se budou jezdci připravovat samostatně. Poctivost jejich tréninku poté prověří další společné soustředění, ke kterému se borci vrátí do Stříbra mezi svátky.

Miroslav Šimek

Autor: Redakce

11.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení