Tentokrát v královské disciplíně singl (hra jeden na jednoho). Z dvaatřiceti borců z celé České republiky se dařilo nejlépe stříbrskému gymnazistovi Lukáši Tolarovi. Jelikož Tolar hrál ještě vloni o kategorii níže za mladší žáky, rozhodně nepatřil mezi úzký okruh favoritů na zisk zlaté medaile.

Jenže talentovaný nohejbalista všem vytřel zrak.

Nejprve s velkým přehledem vyhrál svou skupinu a pak se po vyřazovacích bojích probil až do závěrečného finále. Tam na něj čekal jeho spoluhráč z reprezentace Fries. Po celodenním maratonu předvedli oba hráči perfektní výkon, vyhrát mohl však jen jeden. Titul mistra ČR ve své kategorii a zlatou medaili nakonec po vítězství 2:1 vybojoval právě Lukáš Tolar.

„Lukáš dal o sobě vědět už před měsícem, kdy jsme ho nominovali na obdobnou soutěž dorostu. I tam si vedl výborně, starších soupeřů se nezalekl a po velkém boji ho vyřadil až pozdější vítěz turnaje. Jeho výkony postupně gradují, což je dobrým příslibem pro nadcházející prosincové MČR dvojic a trojic. Podaří-li se nám k němu vhodně doplnit další hráče, nejsme bez šancí,“ uvedl na adresu Lukáše Tolara jeho trenér Petr Tolar.