„Vítej, zlatý hattricku“, mohl zvolat podle vzoru populárního výkřiku hokejového komentátora Roberta Záruby čtrnáctiletý velký nohejbalový talent ze Stříbra Lukáš Tolar.

Tomu se během necelého měsíce podařil vskutku husarský kousek, když získal všechny tři možné zlaté medaile ze soutěží dvojic, trojic a nakonec i singlu na Mistrovství České republiky starších žáků v nohejbalu.

Za úporného vedra v krásném areálu při Labi v Čelákovicích nenechal hráč stříbrského Baníku nikoho na pochybách, že to s kompletací zlatých medailí po předchozích triumfech ve dvojicích a trojicích v Pekle nad Zdobnicí myslí smrtelně vážně i v čelákovickém singlu.

„Ve čtyřiadvacetičlenném ´pavouku´ startovního pole z celé republiky postupně vítězně postupoval až do finále, kde se už tradičně setkal se svým spoluhráčem z reprezentace Ondřejem Friesem. Po tuhém boji sice Lukáš ztratil druhý set, ale to byl také první a poslední toho dne. Ve třetím setu už se opět našel a utkání dotáhl do vítězného konce,“ spokojeně konstatoval jeho klubový trenér Petr Tolar.

Jeho svěřenec postupně vyřadil soupeře z Českých Budějovic, Karlových Varů, Modřic C, Zruče-Senec a Modřic B vždy 2:0. Až ve finále proti Friesovi, který reprezentoval klub Sokol Peklo nad Zdobnicí, byl výsledek těsnější – 2:1.

Baník Stříbro měl ještě jedno želízko v ohni. Matěj Fujan skvěle vstoupil do turnaje a v osmifinále vystavil stopku loňskému bronzovému medailistovi za Vsetína. Další soupeř z Brna už byl ale těsně nad jeho síly.

„Souběžně s mistrovstvím starších žáků se konal i český šampionát dorostu,žen a mužů. V Čelákovicích se sešla tedy celá nohejbalová špička a početná divácká kulisa. Lukáš skvěle reprezentoval nejen baníkovský nohejbal, ale i celé město Stříbro,“ řekl po turnaji kouč Petr Tolar.