Fanouškům nabídne velmi dobrou sportovní úroveň při zápolení našich předních jezdců.

Tentokrát se na nejstarší tuzemské dráze bude soutěžit v neděli 29. září. V provozu bude celá velká trať, takže motokrosaři se budou muset poprat se ´stříbrskou bestií´, drsným skokem přes silnici!

Denní program zahrnuje ostré třídy MX1, MX2 a Veterán, které doprovodí neméně zajímavé Hobby MX1, Hobby MX2 a junioři na strojích o objemu 65 a 85 ccm.

Doma po několika letech pojede i trojnásobná Sportovní hvězda Tachovského deníku Dominik Kučeřík.

Dopoledne vyplní tréninky volné a měřené, závodní roz-jížďky startují ve 12:30 hodin.

Pořadatelé připravili i doprovodné akce. V 11:45 hodin bude odhalen pomníček Josefa Hřebečka za účasti motokrosových legend a jako host se nejen při autogramiádě představí přední světový freestyle motokrosař a český reprezentant Petr Pilát.

Kompletní časový plán a další info najdete na stránkách www.amkstribro.cz.

Mládež do 15 let má vstup zdarma, dospělí zaplatí 100 Kč. Pořadatelé z AMK Stříbro srdečně zvou všechny příznivce k návštěvě závěrečné show rekordní 72. sezóny.

Pilník skákat nebude

Stříbro – Měl být velkým lákadlem a třešničkou na dortu nedělního finále západočeského přeboru v motokrosu ve Stříbře. Chtěl udivovat diváky divokými salty a dech beroucími skoky na motorce. Špičkový světový freestylista Petr ´Pilník´ Pilát však svůj um kvůli lékařskému zákazu naostro nepředvede.

„Čtvrteční lékařské vyšetření odhalilo, že návrat po vážném zranění nohy by byl uspěchaný, takže lékař mu exhibici zakázal. Petr Pilát alespoň přijede jako host závodů, poskytne rozhovor a bude k dispozici divákům na autogramiádě a pro focení,“ uvedl za pořadatele z AMK Stříbro Miroslav Šimek.

Autor: Miroslav Šimek, Robert Babor.