Jubilejní desátý ročník šestihodinovky družstev motocyklů třídy enduro hostil v sobotu terén Sv. Petra ve Stříbře. „Tento jubilejní závod byl zahájen již v pátek večer na párty v depu,“ informoval nás ředitel závodu Ladislav Čurka. Také letos se závod jel jako Memoriál Ladislava Čurky, což byl otec ředitele závodu. „Šestihodinovku pořádáme už deset let a jako memoriál se jezdí poslední asi čtyři roky, jako vzpomínka na pana Čurku staršího, který byl členem našeho Motoklubu,“ doplnil člen pořádajícího Motoklubu Český les Stanislav Hegedüš. Do závodu se přihlásilo celkem 88 jezdců, kteří tvořili 33 družstev. Odstartováno bylo v 10 hodin, kdy na trať šestihodinového závodu vyjeli první jezdci.

„Už od začátku to byl náročný závod, protože se jel za slunného a horkého počasí. Jezdci i diváci si proto užili nejen dramatické chvilky na trati, nebo v depu při střídání, ale také poměrně dost prachu,“ komentoval Čurka. To vše do doby, než mezi druhou a třetí hodinou odpolední přišla zhruba patnácti minutová přeháňka se silným deštěm. Ta změnila na několik desítek minut trať na dokonalou klouzačku, a tak nebyla nouze o zajímavé okamžiky. Závod i přesto skončil bez vážných problémů a zranění v 16 hodin, kdy jezdci i jejich stroje byli podle organizátorů pomalu u konce sil. „Po odpočinku a spočítání výsledků proběhlo v 19 hodin vyhlášení výsledků a předání cen s následnou oslavou, při níž se promítala videa z minulích ročníků. To vše někteří jezdci vydrželi až do zhruba čtyř hodin ráno,“ uvedl ředitel závodu.

„Tento ročník byl tedy úspěšně zakončen a doufám, že se líbil jak jezdcům i divákům. Ještě chci poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci závodu,“ dodal.

Výsledky: 1. Vajskebr, Srba, Benda, 107 okruhů 2. Paleček, Gregor, 103 3. Slach, Lhoták, 99 4. Bárta, Heřman, Tomášek, 95 5. Kajer, Fikrle, Nový, 94 6. Pech, Uher, Ruml, 93 7. Meyer, Čáp, Chaloupka, 92 8. Jessl, Štěpánek, Zábojník, 91 9. Beraczka, Vítek, Kružík, 89 10. Bury, Lippmann, Svoboda, 88.