Jinín byl pro mladíky na „osmdesátkách“ třetím závodem během osmi dnů.

Na začátku této trojice akcí v rychlém sledu byl v neděli 4. 7. seniorský „mistrák“ v Pacově. Kvůli reprezentačním povinnostem v Německu zde chyběl dosavadní suverén třídy 85 ccm a obhájce titulu Vítězslav Marek (KTM, Cermen Racing Team). O výhru a vedení v seriálu se tak střetli favorizovaní Dominik Kučeřík a Martin Závrský (KTM, New2 Project). Druhý jmenovaný předvedl v obou startech ostré lokty a šel do vedení. Dotírajícího Kučeříka pak dokázal zablokovat při pokusech o předjetí. Po pacovském vítězství vystoupal Závrský do čela mistrovství o dva body před Kučeříkem.

O svátečním úterý 6. 7. pokračovalo MMČR juniorů v Klukách u Písku. Zde se v letošní premiéře ukázal domácí Václav Janout (KTM). Po vítězství na německém ADAC MX Masters se na české tratě vrátil také Víťa Marek. Právě tento největší favorit se ale nevyvaroval v první jízdě pádu, který jej natolik zbrzdil, že Janouta s Kučeříkem už nestihl dojet. V druhé jízdě už byl Marek dle očekávání suverénní. DK537 v Klukách vybojoval denní bronz a bodově dorovnal Závrského ve vedení šampionátu.

Náročná série tří závodů během osmi dnů vyvrcholila v neděli 11. 7. v Jiníně u Strakonic. Víťa Marek byl k neporažení a vyhrál, „Domi“ Kučeřík si s přehledem zabral druhou příčku. Martin Závrský výrazně ztratil v první jízdě, když musel odstoupit pro technickou závadu. Tento bodový vývoj přinesl změnu na čele průběžné klasifikace, do něhož se premiérově vyhoupl Dominik Kučeřík. Mezi prvními gratulanty byli týmový manažer Petr Kovář a plzeňský pilot Jonáš Nedvěd, který vede juniorovi z Tachovska fyzickou a jezdeckou přípravu.

Fotbalisté Tachova překvapivě prohráli s rezervou Přeštic 3:4. Nováček I. A třídy navíc přišel o zraněné Jana Viternu a Jana Fišera.  
Tachov prohrál s rezervou Přeštic. Rozhodl počet chyb