Tachovsko, tradiční motokrosová bašta, mělo zastoupení v elitní třídě MX1 v Rudym Weschtovi (Suzuki, Hulho Motocross Team) z Těchlovic u Stříbra. V objemově slabší kubatuře MX2 reprezentoval černošínský pilot Patrik Liška (KTM, HT Group Racing Team).

Rudy Weschta, RW37, se vloni vyšplhal až na čtvrté místo v konečném pořadí MMČR a také letos se s ním počítá na nejvyšší příčky. Do šampionátu vstoupil osmým místem v jihočeské Kaplici, takže v Pacově nastupoval s touhou vylepšit pozice. To se nakonec podařilo, i když na úplnou špičku spolehlivý výkon tentokrát nestačil. Po šesté příčce na Vysočině patří Weschtovi stejné pořadí také v seriálu.

Patrik Liška konečně v uplynulém roce uťal sérii zranění a celkové páté místo v tuzemském „mistráku“ jej namotivovalo do další kariéry. Po stříbru v Kaplici patřil pro Pacov mezi top-favority, ale nejvyšší ambice zhatilo poranění zad z dopoledního tréninku. S velkým sebezapřením alespoň Liška zachránil naděje pro zbytek seriálu a dojel si pro solidní porci bodů za sedmé místo.

Motokrosové MMČR pokračuje 1. července v Dalečíně, ve Stříbře se bude závodit 12. srpna.

MMČR v motokrosu, Pacov, 6. května:
MX1: 1. Martin Michek – 47 b, 2. Václav Kovář – 47 b, 3. Petr Bartoš – 38 b, … 6. Weschta – 29 b.
Průběžně: 1. Michek – 97 b, 2. Kovář – 91 b, 3. Tomasz Wysocki – 70 b, … 6. Weschta – 56 b.
MX2: 1. Sulivan Jaulin – 47 b, 2. Martin Krč – 45 b, 3. Richard Šikyňa – 42 b, … 7. Liška – 29 b.
Průběžně: 1. Jaulin – 94 b, 2. Krč – 67 b, 3. Šikyňa – 67 b, 4. Liška – 67 b.

Miroslav Šimek

Ilustrační foto
Borští fotbalisté si zkomplikovali situaci v boji o záchranu