Ve své kubatuře do 65 ccm od letoška závodí na stroji Husqvarna a ukazuje velmi dobrou formu.

Minulý víkend startoval hned na dvou podnicích a v obou po dojetí vystoupal na stupních vítězů nejvýše. V sobotu 19. května mu za kořist padly Netolice, druhá zastávka Jihočeského krajského přeboru. Domča se tam představil v dresu Motosportu Chýnov. Ve spojených rozjížďkách tříd 65 a 85 ccm nejenže vládl mezi svými, ale sklonit se před jeho rychlostí musela celá řada starších kluků na silnějších mašinách.

Obdobně tomu bylo také v neděli v Dobřanech na jižním Plzeňsku, kde už čtvrtým podnikem pokračoval MOTUL Racing Západočeský přebor. Na „šedesátkách“ se Kučeříkovi nedokázal vůbec nikdo postavit a v první jízdě všichni soupeři skončili poraženi minimálně o kolo. Na trati tak stříbrský rodák bojoval hlavně se staršími na „osmdesátkách“.

Po vydařeném víkendu je Dominik průběžně první v obou absolvovaných krajských přeborech. V domovských západních Čechách na něj čeká už jen záříjový podnik v Kraslicích, do kterého půjde s obřím náskokem 41 bodů na druhého. Potvrdit vítězství v seriálu tak bude pravděpodobně jen formalita.

Talentovaný mladík se nyní vrhne na mistrovství republiky a zejména reprezentační povinnosti. Po vynechaném extrémně drahém zájezdu do Finska se Dominik v severozápadní zóně Mistrovství Evropy do 65 ccm pokusí navázat na solidní premiéru. V té na písčité trati v dánském Esbjergu koncem dubna vyválčil 18. místo v silné konkurenci elitního geografického okruhu. Možnost získat další kvalifikační body nabídne 3. června německý Dreetz, 17. června slovenský Sverepec a 8. července nizozemské Markelo. Pouhých 10 nejlepších z každé ze čtyř evropských zón se pak nominuje do jednorázového finále EMX65, které bude hostit v červenci Loket nad Ohří v rámci závodu Mistrovství světa.

Miroslav Šimek