V závodě na 24 hodin zvítězil český reprezentant Petr Herejt (194,56 km) a v ženách Hili Ziv (150,55 km) z Izraele.

Závod na 48 hodin ovládl v novém chorvatském rekordu 302,52 km Luka Kumić a Kamila Ledererová (236,88 km) z České republiky.

Největší obdiv si zaslouží účastníci závodu na šest dní, který je zároveň mistrovství České republiky. Sandra Brown z Velké Británie během závodu překonala světové rekordy na 12 hodin, 100 kilometrů, sto mil a šest dní. Hodnota nového světového rekordu v kategorii W75 je 573,944 kilometrů. Druhé místo mezi ženami a třetí absolutně získala v novém národním rekordu Viktoriia Nikolaienko (672,083 km) z Ukrajiny.

Účastníci Běhu do kopce.
Běh do kopce ovládl Zíka, mezi ženami kralovala Stachová

Viktoriia Nikolaienko běhá již šest let každý den. "Ve většině případů se snažím trénovat po skončení náletu, pokud ten den hrozí raketová hrozba. Obecně teď mohu v klidu trénovat, protože můj táta a máma se mohli v létě 2023 po zničení Kachovské přehrady evakuovat z okupovaného území, což pro mě byla obrovská úleva a můj nervový systém se v těchto podmínkách takříkajíc znormalizoval, i když na Ukrajině stále probíhá válka," svěřila se Viktoriia Nikolaienko.

Z vítězství se radoval Dominic Henzler z Německa s výkonem 767,726 km. Druhé místo a mistrovský titul obhájil David Kellner. Vícemistrem České republiky se stal Jakub Kolman a z bronzové medaile se radoval Radek Hajn.

"Jsme nadšení, že se třetího ročníku K6 Czech Ultramarathon Festivalu zúčastnilo přes sto ultramaratonců ze čtrnácti zemí. I přes nepříznivé počasí a mrazivé noční teploty jsme byli svědky výborných výkonů a mnoha národních rekordů," uvedl Zdeněk Beneš z organizačního týmu K6.

Start Kion trailového běhu.
Stach byl nejrychlejší na Ronšperku, Machulkovou předběhla Karásková

S přispěním Martina Lišky