Těchlovice u Stříbra – Již pětadvacet ročníků má za sebou celoroční běžecký seriál Nejlepší běžec Tachovska. Pětinu z nich vyhrál pětapadesátiletý stříbrský běžec Ivan David.

Vyhlášení výsledků za sezonu 2019 se konalo v poslední den loňského roku odpoledne po doběhnutí posledního započítávaného závodu Silvestrovského běhu.

Z cíle ve Stříbře se na ně běžci a běžkyně přesunuli jen do tři kilometry vzdáleného Motorestu u Rumcajse v Těchlovicích.

Z prvenství za rok 2019 se po loňském druhém místě za Tomášem Jašou radoval Ivan David. Pohár obdržel již popáté a jako třetí nejúspěšnější muž historie snížil odstup za Janem Flaksem na jediný titul a na dva za legendárním sedminásobným vítězem Karlem Ganajem.

Druhý skončil Jan Pospíšil a třetí Jan Flaks.

Nejlepší běžec Tachovska 2019

Celkové pořadí po 21 závodech (nejlepších 15 se započítává):

1. Ivan David, 2. Jan Pospíšil, 3. Jan Flaks, 4. Jiří Trávníček, 5. Josef Suda, 6. Lukáš Kopča, 7. Lucie Davidová, 8. Jaroslav Kroupa, 9. Jan Macák, 10. Ivan Stach, 11. Jaroslav Vlasák, 12. Štefan Labanc , 13. Šárka Bláhová, 14. Pavla Stachová, 15. Štefan Kučík, 16. Jaroslav Stahl, 17. Romana Petrovičová, 18. Jana Hrubá, 19. František Rabada, 20. Tomáš Vlasák, 21. Alena Bernášková, 22. Radek Volena, 23. Marcela Bečvářová, 24. Jan Lörik, 25. Adam Matulka, 26. Josef Zíka, 27. Petr Rabada, 28. Petr Bukovjan, 29. Jiří Lacina, 30. Tomáš Poláček, 31. Karel Jukl, 32. Petr Houška, 33. Jan Šůcha, 34. Antonín Lacina, 35. Karolína Hrubá, 36. Jiří Kalista, 37. Tomáš Jaša, 38. Václav Šůcha, 39. Jakub Davidík, 40. Radek Andrle, 41. Milena Mojzešová, 42. Marek Havlík, 43. Silvestr Kotek, 44. Milan Šrámek, 45. Václav Nejedlý, 46. Marta Klimentová, 47. Zdeněk Škarda, 48. Jan Danko, 49. Ivana Kvasničková, 50. Daniel Vynáhlovský, 51. Martina Sihelská, 52. Radek Andrle ml., 53. Markéta Seidlová, 54. Markéta Andrlová, 55. Jan Straka, 56. Vladimír Tolar, 57. Štěpán Trávníček, 58. David Havlíček, 59. Michal Novák, 60. Erich Hedrik, 61. Miloslav Schneider, 62. Miloš Matějka, 63. Dušan Rabada, 64. Rudolf Podskalský, 65. Jan Novotný, 66. Václav Krček, 67. Daniela Fürstová, 68. Vít Kňourek, 69. Soňa Müllerová, 70. Jan Bláha Jan, 71. Jan Matějovský, 72. Milan Málek, 73. Miroslav Gabriško, 74. Pavel Černý, 75. Petr Halva, 76. Lenka Pazderová, 77. Pavel Schubert, 78. Karel Böhm, 79. Jitka Bláhová, 80. Zuzana Vynáhlovská, 81. Pavlína Nováková, 82. Martin Bronec, 83. Martin Vrška, 84. Filip Tomeš, 85. Matyáš Krejčí, 86. Patrik Freit, 87. Štěpánka Šlechtová, 88. Veronika Jáňová, 89. Luděk Fürst, 90. Adéla Ondrášková, 91. Libor Hlava, 92. Dalibor Bartoš, 93. Miroslav Šlégl, 94. Ivo Kratěna, 95. Michaela Kučíková, 96. Tomáš Čižmár, 97. Lucie Říhová, 98. Petr Štěpáník, 99. Petra Šrámková, 100. Petr Křížek, 101. Jan Pechar, 102. Jan Bíba, 103. Stanislav Toman, 104. Miroslav Bísek, 105. Ladislav Hudler, 106. Olga Beranová, 107. Pavlína Šlechtová, 108. Jan Zíka, 109. Tamara Hlaváčová, 110. Eva Suchánková, 111. Lukáš Fiedler , 112. Pavel Roháč, 113. Jana Todorov, 114. Patrik Čižmár, 115. Lenka Kotrcová, 116. Martina Miklasová, 117. Andrea Gabrišková, 118. Jarmila Kráčmerová, 119. Adriana Würknerová, 120. Miroslav Kříž, 121. Adéla Flašková, 122. Jaroslava Jašová, 123. Aleš Novák, 124. Renata Sadílková, 125. Jiří Straka, 126. Tomáš Bernášek, 127. František Vaňous, 128. Martin Kadlec, 129. Barbora Nováková, 130. Jan Dresler, 131. Marek Nejedlý, 132. Aleš Zavadský, 133. Miloslav Žák, 134. Jan Bláha, 135. Kateřina Pavlíčková, 136. Veronika Burianová, 137. Ondřej Procházka, 138. Jakub Nejedlý, 139. František Šperl, 140. Patrik Šuta, 141. Lenka Burianová, 142. Josef Zámečník, 143. Simona Pejšová, 144. Jana Zámečníková, 145. Ondřej Matys, 146. Michal Sudor Michal, 147. Eva Švecová, 148. Radek Šuta, 149. Václav Benedikt, 150. Lucie Hlávková, 151. Michaela Trávníčková, 152. Karolína Nová, 153. Jan Chovanec, 154. Markéta Andrlová, 155. Tomáš Fišer, 156. Kateřina Kohoutová, 157. Kryštof Seemann, 158. Hana Malinová, 159. Jan Chodl, 160. Václav Ryp, 161. Gabriela Růžičková, 162. Petra Gondeková, 163. Zdeněk Pokorný, 164. Šárka Kliková, 165. Martin Beneš, 166. Věra Pospíšilová, 167. David Pokorný, 168. Marcela Machová, 169. Eva Čurková, 170. Luboš Hlačík, 171. Šárka Kozáková, 172. Simona Bílá, 172. Pavlína Havrdová, 173. Zuzana Chovancová.

Vítězové seriálu Běžec Tachovska

1995: Karel Ganaj

1996: Vladimír Sýkora

1997: Vladimír Sýkora

1998: Vladimír Sýkora

1999: Zdeněk Dúbravčík

2000: Karel Ganaj

2001: Karel Ganaj

2002: Petr Kratejl

2003: Karel Ganaj

2004: Karel Ganaj

2005: Karel Ganaj

2006: Karel Ganaj

2007: Jan Flaks

2008: Jan Flaks

2009: Jan Flaks

2010: Jan Flaks

2011: Jan Flaks

2012: Tomáš Jaša

2013: Jan Flaks

2014: Ivan David

2015: Ivan David

2016: Ivan David

2017: Ivan David

2018: Tomáš Jaša

2019: Ivan David