Čtyřiadvacátý ročník Velikonoční desítky vyhrál ve Stříbře domácí borec Tomáš Jaša. V sobotu přivítalo účastníky závodu nádherné počasí, ideální trať pro běžce i chodce, probouzející se příroda.

To a chuť udělat něco pro své zdraví byly také důvody rekordní účasti. V kategorii závodní se na startovní čáru postavilo 53 běžců, za nimi se seřadilo71 chodců, kteří si trať prošli. Celková účast 124 účastníků tak byla rekordní. Pořadatelé oddíl atletiky Tělovýchovné jednoty Baník společně s Domem dětí a mládeže Stříbro byli spokojeni. Závod mužů měl vcelku jednoznačný průběh. Dorostenec Tomáš Jaša z B. Stříbro prokázal dobrou formu z posledních týdnů. Téměř celou trať běžel na čele a to i přes začátek pylové sezony, která mu někdy zásluhou alergii dělá problémy.

Přestože od trenéra dostal pokyn do kopců běhat volněji a po zbytku tratě závodit, doběhl si pro celkové vítězství s náskokem 1:33 min. před Martinem Kučerou (SOUE Plzeň), který vyhrál kategorii veteránů I. Druhé místo v hlavní kategorii mužů obsadil Vlastimil Šroubek mladší z SC Marathon Plzeň. Tento tradiční soupeř Jaši však vyhořel a zůstal zpět o 2:30 min.

Třetí doběhl Jan Bíba z SV Baník Stříbro. V kategorii veteránů doběhl za vítězným Kučerou Jan Flaks, loňský vítěz Bodit cupu. Třetí skončil Josef Zíka, oba z SV Baník Stříbro. V kategorii veteránů II nad 50 let si nejlépe vedl Miloslav Fryč, za ním skončil Jaroslav Pech z SV Baník Stříbro a třetí Pavel Krieger z AK Sokolov. Tato kategorie byla nejvyrovnanější, první tři závodníci se vešli do jedné minuty. Po delší době vypsali pořadatelé kategorii veteránů nad 60 let. Všichni účastníci byli z SV Baník Stříbro.

Zvítězil Václav Šůcha před Zdeňkem Bouškou a Karlem Böhmem. Na čtvrtém místě jmenujme závodníka, který sice běžel volně, ale obdivuhodné je, že absolvoval zatím všechny Velikonoční desítky, které se dosud konaly. Po čtyřiadvacáté běžel tento závod Petr Bursík. Početnou skupinou byla překvapivě i kategorie žen.

Výsledková listina ke stažení zde>>>

Mezi deseti si pro vítězství dle očekávání doběhla Monika Preibischová z AC Mariánské Lázně. Patří ke špičce přespolních běžkyň v republice a ve Stříbře to potvrdila. Druhá byla Ivana Sekyrová z AK Sokolov a třetí Gabriela Raková z MK Kladno. Všechny účastníky čekaly v cíly diplom za účast, čokoládový králíček, velikonoční mazanec a od mlékárny Ehrmann Stříbro jogurty. Účastníci ještě dlouho po skončení závodů trávili pohodové počasí v pěkném prostředí stadionu Baníku Stříbro. Závod byl započítán do celoroční soutěže O nejlepšího běžce Tachovska – Bodit cup.