Nečekaně vysokou účast měla tradiční soutěž ve střelbě ze vzduchovky v Chodové Plané.

Na závodech se sešlo jedenapadesát účastníků. Mezi dvanácti mladšími žáky zvítězil Pavel Kudláček před Lukášem Oravcem a Lucií Lehovcovou. Starších žáků bylo také dvanáct a tam byla nejlepší Štěpánka Galbová před Martinem Panošem a Patrikem Munduchem.

V kategorii dospělých se na deset metrů střílel trojboj (5 ran v lehu, 5 ran v kleku a 5 ran ve stoji). Mezi jedenácti ženami měla nejlepší mušku Jitka Koišová, která nastřílela 102 bodů. Druhé místo získala Lucie Pokorná s 99 body a třetí skončila s 87 body Lucie Lehovcová. Loňská vítězka Veronika Regulová nastřílela 85 bodů, což bylo o dva body více než loni, ale letos to stačilo pouze na čtvrté místo. Nejpočetněji obsazená byla kategorie mužů. Počet šestnáct střelců ovlivnila hlavně účast mladších zájemců. Mezi ně patřil i Matěj Hříbal, který se stal nečekaným vítězem s výborným nástřelem 117 bodů. Zejména jeho klek (46 bodů) byl vynikající. Druhé místo vybojoval Sáša Suk se 110 body. O první místo přišel až pokaženou poslední ranou. Třetí skončil další mladý střelec Lukáš Radil se 105 body.

Na stadionu byli přítomni také vítězové předchozích dvou ročníků Jiří Pártl a Jaroslav Rolko, ale letos si netroufli soupeřit s nastupující generací.

Jiří Straka