Po skončení Silvestrovského běhu ve Stříbře statistik oddílu atletiky Baníku Stříbro Vladimír Sýkora se mohl věnovat dokončení bodování soutěže O nejlepšího běžce Tachovska, kterým se stal Jan Flaks.

Skončil seriál 20 závodů pořádaných v okrese Tachov do této soutěže započítávaných. Vyhodnocení se stalo v průběhu let nedělitelnou součástí silvestrovských oslav běžců z celého okresu. Letošní vyhodnocení se konalo v restauraci U Rumcajse v Těchlovicích. Předcházelo mu vyhodnocení mladých běžců v soutěži do 16 let. Vyhlašování se zúčastnil a ceny předával senátor a místostarosta města Stříbra Miroslav Nenutil. Díky sponzorskému daru města také může probíhat soutěž v rámci celého okresu.
Soutěž O nejlepšího běžce Tachovska nabývá na popularitě. Právě skončeného 19. ročníku se zúčastnilo 125 běžců. Potěšující je rostoucí počet žen. Podmínku účasti v hodnocení soutěže je účast alespoň v šesti závodech. Tu splnilo 48 účastníků. Jediným závodníkem, který absolvoval všech 20 závodů je Jaroslav Vlasák, úctyhodný výkon.

Specialitou této soutěže je porovnání výkonů jednotlivců na světový nejlepší výkon na dané trati a přepočet na body. Tím lze srovnávat výkony mladých s veterány. Dle součtu bodů v 14 nejlepších závodech se stanoví celkové pořadí. V posledních letech se v popředí pohyboval Jan Flaks, několikrát i vyhrál. Vítězem se stal i v roce 2013, získal 10 439 bodů. Proti jiným rokům však bylo jeho vítězství těsné, protože Ivan David na druhém místě získal 10 336 bodů. Nad 10 000 bodů se ziskem 10069 bodů dostal ještě Josef Zíka, který obsadil třetí místo.

Velmi dobré jsou výkony, pokud jejich hodnota přesáhla 9 000 bodů. Podařilo se to pěti závodníkům. Další pořadí: 4. Milan Šrámek (9757,1 bodu), 5. Václav Šůcha (9439,3 b.), 6. Jaroslav Vlasák (9412,3 b.), 7. Jiří Trávníček (9 384,9 b.), 8. Lucie Davidová (9307,1 b.), 9. Petr Bukovjan (8843,9 b.), 10. Stanislav Šrámek (8838,5 bodu.).
Další ženou v pořadí byla Soňa Müllerová, celkově 18., se ziskem 8183 body. Jana Hrubá (8058,2 b.) obsadila pomyslnou třetí příčku mezi ženami.

Po vyhlášení všech bodujících závodníků se konalo společenské posezení s občerstvením. Při něm závodníci probírali chvíle, které při svém sportování prožili a slibovali si odvety, při kterých soupeřům vrátí porážky a to už v dalším, 20. ročníku.