Přespolní běh „Velikonoční desítka" má za sebou už 38. ročník. V něm se stal vítězem Petr Kamic z Bělé nad Radbuzou před Ivanem Davidem z Cyklodraku Stříbro a třetí v celkovém pořadí skončil Jan Flaks z SV Stříbro.
Z

ávod uspořádali společně atleti B. Stříbro a Dům dětí a mládeže Stříbro. Na start se postavilo 58 běžců, k nim se však přidalo i 37 chodců. Na startu chyběli Tomáš Jaša, Karolína Hrubá a Lucie Davidová, kteří startovali na Mistrovství ČR v přespolním běhu. Otevřela se tak šance pro ostatní závodníky v boji o prvenství v jednotlivých kategoriích, kterých vypsali pořadatelé pět.

„Absence favoritů využil Petr Kamic z Bělé nad Radbuzou, který se stal celkovým vítězem, když zvítězil stylem start – cíl v čase 39:32 min. Na druhém místě v kategorii mužů do 40 let skončil Josef Suda z SK Přimda s větší ztrátou (46:10 min.). Třetí byl poměrně těsně Petr Bukovjan z SV  Stříbro(46:22 min.)," řekl k průběhu hlavního závodu předseda oddílu atletiky Tělovýchovné jednoty B. Stříbro Vladislav Moravec.
V kategorii veteránů do 50 let velice dobře běžel Ivan David z Cyklodraku Stříbro. Zaběhl celkově druhý nejrychlejší čas (42:28 min.) a stal se vítězem této kategorie. Druhý doběhl Zdeněk Procházka z ACES Team Karlovy Vary (44:22 min.) před třetím Jiřím Trávníčkem z SV Stříbro (46:48 min.).

Poměrně početné bylo pole startujících v kategorii veteránů do 60 let. Velice často ji vyhrává Jan Flaks a nejinak tomu bylo i v tomto závodě. Zvítězil v čase 43:53 min. Druhý Josef Zíka doběhl se ztrátou jedné minuty (45:04 min.) Oba jsou z SV Stříbro. Třetí skončil Karel Voráček ze Sokola Dolany (45:59 min.).
Sedm běžců se představilo v kategorii veteránů nad 60 let. „Tak velký počet už v této kategorii dlouho nestartoval.

První doběhl Václav Šůcha a vzhledem k členitému profilu závodu v kvalitním čase 54:38 min. Druhý byl Manfred Krassa ze ŠAK Chodov (55:34 min.) a třetí Jiří Čeček z SV Stříbro (59:20 min.)," poznamenal k této kategorii předseda a k závodu žen dodal: „O stoupajícím zájmu o běhání svědčí 11 startujících žen. V tomto závodě se na stupně vítězů nedostala žádná závodnice ze Stříbra." Zvítězila Patra Kaviová z Klatov (50:28 min). Na druhý stupínek vystoupila Eva Potůčková (HIS Sport – 52:59 min) a třetí doběhla v čase 55:25 min. Eliška Kuncová z Plzně.

„Každý účastník obdržel diplom za účast, tradiční mazanec, jogurty z Mlékárny Stří-bro, Velikonočního zajíce z čokolády. První tři v každé kategorii obdrželi věcnou cenu a první tři v mužských kategoriích pomlázku," doplnil informace Moravec.