Už devětatřicátý ročník běhu kolem Mže pořádali atleti Baníku Stříbro a jeho vítězem se stal Vlastimil Šroubek s SC Marathonu Plzeň. Nejlepším závodníkem z Tachovska byl na třetím místě Jan Bíba z domácího SV B. Stříbro.

Na startu chyběl pro onemocnění Tomáš Jaša. Favoritem se tak stal jeho soupeř z dorostenecké kategorie – Vlastimil Šroubek mladší z AC Marathon Plzeň. Ten také nenechal nikoho na pochybách a vcelku suverénně zvítězil v čase 33:35 min. Na druhém místě doběhl v čase 34:39 min. Pavel Razým z SC Plzeň. Ten startoval ve Stříbře po delší době, přece jen lyžařská specializace vyžaduje své. Jeho oddílový kolega Jakub Novák doběhl čtvrtý v čase 35:48 min. Mezi oba závodníky se vklínil velmi dobře běžící Jan Bíba z SVS B.Stříbro časem 35:45 min. Po delší době tak byli tři nejrychlejší běžci z kategorie mužů do 40 let.

V kategorii veteránů do 50 let běžel velmi dobře Josef Zíka. Po celou trať se držel v popředí závodu a svoji kategorii vyhrál v dobrém čase 35:57 min. Vedoucí závodník Bodit cupu Jan Flaks podává stabilně vyrovnané výkony a nejinak tomu bylo i v sobotním závodě. Doběhl za Zíkou na druhém místě a časem 36:42 min. potvrdil své vedoucí postavení v soutěži. Třetí skončil Zbyšek Zeman z TK Slavia VŠ Plzeň a stopky se zastavily na čase 37:41 min.

V kategorii veteránů do 60 let po delší době vyhrál Jaroslav Vlasák z SVS B. Stříbro. Jeho čas 41:30 min. je průměrný. Druhý doběhl Vladimír Sýkora s odstupem dvě a půl minuty. Třetí místo za čas 44:54 min. obsadil Jiří Čeček, kterému závod mimořádně „sedl“.

Kategorie žen byla svým obsazením spíše dorostenecká. Vyhrála ji Karolína Hrubá z Baníku Stříbro, která ji běžela jako trénink. Tomu také odpovídal dosažený čas 46:49 min. Druhá doběhla Eliška Jabůrková ze Sokola Damnov (54:08 min.) a třetí její sestra Anežka (1:02:35 min.). Po delší době vypsali pořadatelé kategorii veteránů nad 60 let. Zúčastnil se pouze jeden běžec – Vladimír Tolar. Proto zřejmě už v dalších závodech tato kategorie vypisována nebude.

Trasa závodu vedla krásnou podzimní přírodou. Běželo se ze stadionu Baníku po pravém břehu Mže do Vranova a zpět. Závod byl vypsán jen v kategoriích dospělých a měřil 9500 m. Byl součástí soutěže Bodit cupu – O nejlepšího běžce Tachovska. Startérem závodu byl senátor a starosta města Miroslav Nenutil. Ten také převzal záštitu nad touto sportovní akcí, ale na otázku, zda začne běhat, odpověděl záporně. Celkově se závod i zásluhou počasí vydařil. Nyní už bude následovat řada přespolních běhů, na které jsou všichni zájemci zváni.