Na Štědrý den se ve Stříbře běžela už po osmadvacáté Vánoční míle.

Tradiční závod vyhrál v hlavní kategorii Jan Zíka před Janem Krabcem. Nadvládu domácích závodníků „narušil“ na třetím místě Martin Černý. Na startu se ve čtrnácti kategoriích sešlo 105 závodníků. Parta nadšenců z jižního předměstí v čele s jedním z hlavních organizátorů Janem Synáčem tak mohla být s účastí spokojena.

„Vyšlo nám docela i počasí a podle ohlasů některých závodníků můžeme být spokojeni nejen s účastí, ale i s tím, že jsme zvládli organizaci celého závodu. Na nejlepší čekaly ceny, které se pořadatelům podařilo zajistit za vydatné podpory sponzorů. „Chtěl bych poděkovat Technickým službám ve Stříbře, jmenovitě jeho řediteli panu Kupcovi, Městu Stříbro, poslanci ČR panu V. Votavovi, senátoru M. Nenutilovi, firmě Tazata, panu Ticháčkovi a celé řadě dalších sponzorů, kteří nám pomáhali zajistit tento závod,“ pravil Synáč.

V kategorii mužů 40 – 49 let zvítězil Jan Flaks, obhájce celoročního seriálu Bodit cup – O nejlepšího běžce Tachovska. Druhý skončil Zdeněk Procházka ze S. Teplá a třetí pak Milan Málek z SV Stříbro. Mezi běžci 50 – 59 let zvítězil František Šika z AC Trial Plzeň, jenž zaběhl celkově třetí nejlepší čas. Na stříbrné pozici doběhl Josef Zíka s B. Stříbro a třetí Jaroslav Vlasák z SV Stříbra. V souboji veteránů nad šedesát let kralovali domácí běžci. Zvítězil Václav Šůcha z SV Stříbro před Karlem Ganajem z Cyklodraku a třetí byl Jiří Čeček z SV Stříbro.

Mezi ženami kralovala Tachovanka Lada Mandlíková, která hájí barvy AK Sokolov. Druhá doběhla Tamara Hlaváčová z Kladrub a třetí místo patřilo Karolíně Hrubé z B. Stříbro.