Anketa Tachovského deníku, která měla určit Nejlepšího sportovce Tachovska, skončila. Podle čtenářů se Nejlepším sportovcem Tachovska pro rok 2010 stal Václav Truksa mladší z Šachového klubu Tachov.

Do redakce přišlo od čtenářů 348 hlasovacích lístků. Téměř v polovině z nich (148) se na prvním místě objevil mladý šachista Šachového klubu Tachov Václav Truksa mladší. Byl nominován v kategorii jednotlivců do 18 let. Vítěz ankety se stal v kategorii do 12 let přeborníkem kraje v šachu a rapid šachu. Do nominace mezi sportovní elitu okresu jej dále vyneslo páté místo na mezinárodním turnaji „Czech open 2010“, kde byl nejlepší z českých hráčů.

Na pomyslném druhém místě (72) skončila úspěšná posádka Trucktrial klubu Lom u Tachova (Pražák, Vodička), která obhájila titul Mistra Evropy, ale prvenství v anketě z loňského roku neobhájila.

Štěstí se usmálo na tři vylosované čtenáře, kteří byli vylosováníize všech podaných lístků. Volný vstup na slavnostní vyhlášení 3. března ve společenském sále Mže se mohou těšit Vlasta Křehlíková (Nahý Újezdec), Lenka Vysoká (Lom u Tachova) a Radek Radikovský (Stříbro).