Mezinárodní turnaj přípravek, žáků a seniorů „Memoriál J. Klepca" v zápase ve volném stylu se konal v Ostravě. Borci ze Zápasu Stříbro dovezli dvě medaile.

Mezinárodního turnaje se kromě českých klubů, zúčastnily také kluby ze Slovenska, Ukrajiny, Maďarska, Polska a Německa. Stříbrský zápas reprezentovalo pět borců. V kategorii přípravky v hmotnosti do 32 kg skončil Jan Plzák čtvrtý. Žák Jakub Nikitinský vybojoval ve váze do 37 kg bronzovou medaili. Ve stejné kategorii, ale v hmotnosti do 90 kg získal Bohuslav Pírka druhé místo. V kategorii seniorů hájili barvy stříbrského klubu v hmotnosti do 86 kg Daniel Janda, který skončil osmý a do 74 kg Lukáš Adam, jenž byl pátý.

„Mladí zápasníci jeli na zkušenou a je vidět, že se neztratili. Byl to jejich první start na tak vzdáleném turnaji, který byl obsazen velmi kvalitními borci ze zahraničí. Daniel Janda a Lukáš Adam měli tzv. zápasnický křest, kdy startovali ve starší věkové kategorii seniorů, ač jsou oba junioři," pravil jeden z trenérů Zápasu Stříbro Tomáš Adam. „Daniel Janda předvedl velmi pěkné a bojovné utkání. V závěru však technicky nestačil na svého staršího a vyspělejšího borce, což jej vyřadilo z vylučovacích bojů o postup.

Lukáš Adam měl výborně našlápnuto na medailové umístění, když porazil v prvním utkání seniora, dříve bývalého juniorského reprezentanta ČR. V dalším zápase nestačil na reprezentanta Slovenska a následně velmi těsně prohrál s reprezentantem Ukrajiny, což byla velká škoda. To jej stálo medailové umístění a skončil i tak na pěkném pátém místě," komentoval výkony borců stříbrský trenér.

Pro L. Adama to byla poslední příprava před mistrovstvím Evropy v Polsku, kam odjel v neděli s reprezentací ČR.

„Chtěl bych všem klukům poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu a také našeho města. Lukášovi budeme držet palce, aby se mu podařilo zabojovat na ME v Polsku. Tím zakončíme sezonu. Pak bude následovat pro kluky zasloužený odpočinek až do soustředění, které uskutečníme 18. – 22. srpna," dodal T. Adam.