Na „Velké ceně města Plzně" v zápase ve volném stylu měl dvě želízka v ohni Zápas Stříbro. Nikitinský skončil třetí a Krüger byl sedmý.

V hale TJ Slavoj Plzeň se sešlo 87 zápasníků z Rakouska, Slovenska a České republiky.

„Závodníci byli rozděleni pouze do dvou kategorií a to žáků a juniorů. Z tohoto důvodu nás reprezentovali jen dva borci," vysvětlil oproti jiným podnikům „malou" účast Zápasu Stříbro trenér Lukáš Adam, který pomalu přebírá nad mladými závodníky po otci Tomášovi trenérské žezlo.

První se představil Jakub Nikitinský, který v hmotnosti do 46 kg vybojoval třetí místo. Druhým reprezentantem stříbrského klubu byl Pavel Krüger, jenž startoval v hmotnostní kategorii do 66 kg. V silné konkurenci mu patřilo sedmé místo.

„Pavel (Krüger) v rozhodujících bojích nedokázal porazit své soupeře a nepodařilo se mu tak vybojovat medailové umístění," řekl na adresu svého svěřence trenér Bohuslav Pírka starší.

„Nicméně oběma borcům patří poděkování za vzornou reprezentaci našeho klubu a města Stříbra. Musíme s nimi ale probrat taktiku boje a chyby, kterých se v utkáních dopustili. Byla škoda, že klíčová utkání nezvládli a nedostali se do finále. Doufáme, že příště bude jejich výkon lepší," dodal trenér Lukáš Adam.