Mistrovství ČR mladších žáků a kadetů v zápase ve volném stylu přineslo „Zápasu Stříbro" zásluhou Jakuba Nikitinského titul mistra republiky.
Stříbrský klub měl v Ostravě další želízka v ohni a minivýprava si přivezla další cenná umístění.

V kategorii mladších žáků a v hmotnosti do 35 kg byl Jan Plzák pátý. Ve stejné kategorii, ale v hmotnosti do 40 kg už zmíněný Jakub Nikitinský zvítězil.

V kategorii kadetů v hmotnosti do 69 kg skončil Pavel Krüger pátý.

„Honza a Pavel v rozhodujícím utkání zaváhali a připravili se tak o možnost bojovat o medailová umístění. Musíme u nich ještě zapracovat na technice boje a myslím si, že se výsledky určitě dostaví. Naopak Jakub předvedl výbornou formu. Zcela s přehledem porazil všechny soupeře a ve finále zdolal, dle mého názoru, technicky i silově vyspělejšího borce z Kladna," řekl na adresu borců trenér Tomáš Adam a k finálovému utkání ještě poznamenal.

„Před zápasem jsme si s Kubou stanovili jasnou taktiku boje. Jakub pak během dvaceti sekund se svým soupeřem provedl korunní chvat tzv. „stříbrský záhlavák" a už jej nepustil ze sevření. Vyhrál tak na lopatky. Je to velké překvapení. Přiznám se, že jsem takový výsledek neočekával. S jeho výkonem můžeme být velmi spokojeni."

„Klukům musíme touto cestou pogratulovat k dosaženým výsledkům a poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu a města. Tímto turnajem jsme úspěšně zakončili jarní sezonu. Nyní nastane chvilka odpočinku. V srpnu absolvujeme soustředění a přípravu na nové turnaje," dodal Adam.