V dalekých Semilech se uskutečnilo mistrovství České republiky v nohejbalu starších žáků.

Vynikajícího úspěchu dosáhli žáci stříbrského Baníku. V kategorii dvojic na šampionátu zvítězili Lukáš Tolar a Pavel Gaszczyk. V konkurenci tří desítek dvojic z celé republiky ztratili pouze jeden set, a to až ve finálovém boji. Dvojice ze Stříbra tak právem získala zlaté medaile a titul mistrů České republiky.

Na levém snímku je čtveřice stříbrských nohejbalistů – zleva: Gaszczyk,Tolar , Freiberg a Nozar, kteří se na mistrovství ČR starších žáků probojovali až do finále, kde nestačili na celek z Pekla pod Zdobnicí poměrem 0:2. Na pravém obrázku je nohejbalista Zdroj: Václav Tolar

„Lukáš Tolar vítězstvím v Semilech potvrdil, že nedávno získaný titul nejlepšího žákovského nohejbalisty v České republice je ve správných rukou,“ uvedl trenér a otec Petr Tolar.

Obdobný scénář mělo v Libereckém kraji také vystoupení čtveřic. Tam už ale stříbrští borci ve složení Tolar, Gaszczyk, Nozar a Freiberg na zlato nedosáhli, když ve finále nestačili na kompaktnější celek z Pekla pod Zdobnicí poměrem 0:2.