Peklo nad Zdobnicí, Stříbro – Ve východočeském Pekle nad Zdobnicí se konalo 25. mistrovství České republiky v nohejbalu starších žáků ve dvojicích a trojicích. V obou disciplínách skončilo zaslouženým triumfem nohejbalistů TJ Baník Stříbro.

DVOJICE

Klání dvojic se zúčastnilo dvacet párů z celé České republiky. Ze čtyř pětičlenných skupin postupovaly dvě nejlepší dvojice do čtvrtfinále a vítěz dále do semifinále a posléze do finále.

Stříbrské „áčko“ ve složení Lukáš Tolar a Pavel Gaszczyk obhajovalo loňský titul a nenechalo nikoho na pochybách, že to s obhajobou myslí vážně. Kluci všechny soupeře porazili a ve finále se střetli stejně jako loni s domácím mužstvem Sokol Peklo nad Zdobnicí. Po lítém boji je zdolali 2:0. Za celou sobotu neztratili Baníkovci ani set.

Lukáš Tolar byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem turnaje dvojic.

Druhý tým stříbrských nohejbalistů ve složení D. Nozar, F. Sobotka a M. Fujan jen těsně nepostoupil ze základní skupiny.

Čtvrtfinále: Stříbro A – Modřice C 2:0 (10:3, 10:2).

Semifinále: Stříbro A – Vsetín 2:0 (10:6, 10:3).

Finále: Stříbro A – Peklo nad Zdobnicí 2:0 (10:3, 10:9).

Lukáš Tolar si z českého nohejbalového šampionátu starších žáků přivezl i pohár za nejlepšího hráče turnaje.Zdroj: Václav Tolar.

TROJICE

O den později pokračoval šampionát soutěží trojic. Tentokrát čtrnáct družstev ve skupinách bojovalo i s občasnými průtržemi mračen. Scénář byl podobný jako u dvojic a do finále se probila opět stejná mužstva.

Ani tentokrát se nenechali stříbrští chlapci porazit a ve velmi vyrovnaném finálovém utkání se v třísetové bitvě nakonec přiklonilo štěstí na stranu Baníku, když třetí rozhodující set skončil nejtěsnějším poměrem 10:9.

Na závěr byl Lukáš Tolar vyhlášen nejlepším hráčem celého mistrovství a odměněn krásným putovním pohárem.

Koncem června se koná mistrovství České republiky v singlech a Lukáš Tolar tak bude mít možnost zkompletovat sbírku medailí a potvrdit tak pověst nejlepšího nohejbalisty ČR ve své kategorii.

Ne náhodou tvoří všichni finalisté zápasů dvojic i trojic zároveň základ českého mládežnického reprezentačního týmu.

Čtvrtfinále: Stříbro A – Čakovice 2:0 (10:3, 10:1).

Semifinále: Stříbro A – Č. Brod 2:1 (8:10, 10:6, 10:8)

Finále: Stříbro A – Peklo nad Zdobnicí 2:1 (7:10, 10:6, 10:9)

“Děkuji všem za vynikající a obětavý přístup a předvedenou hru. Kluci tím udělali vynikající reklamu městu Stříbru i stříbrskému nohejbalu, který si získává zvučné jméno,“ zhodnotil zlaté vystoupení svých svěřenců trenér Petr Tolar.

Autor: Václav Tolar, Robert Babor