Před letní přestávkou si všechna družstva Nohejbalového poháru Tachovska chtěla zajistit výhodnou pozici v tabulce a také se připravit na řadu letních turnajů, které se konají v našem okrese. Na všech kurtech byly vidět zajímavá a dramatická utkání. Jen Slavoj Chodová Planá měl volno. Soutěž pokračuje 29. srpna desátým kolem.

SKP Tachov – TJ Lesná 2:4
Do Tachova zavítal favorit z Lesné v plné sestavě. Domácí se ale nezalekli a podle slov lesenského kouče K. Mikuláše, mohli domácí při trochu více štěstí uhrát i remízu.

Draci Svojšín – M+M Studánka 4:2 (10:5)
Výkony obou družstev jsou letos překvapením a útočí na medailová umístění. M+M se chtěli udržet na čele tabulky a přivezli si do Stříbra i Karla Oktábce. Ten vyhrál obě své dvojky, ale v trojicích nestačil na skvěle hrajícího Kotrabu. Draci také proto získali důležité body za vítězství 4:2. Vývoj utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2

Draci: Holman, Budek, Kotraba, Linda.
M+M: Černý, Haník, Oktábec, Danková, Lipchavský

D. Studánka–B. Stříbro B 4:2 (9:5).
Dynamo očekávalo, že Stříbrští přijedou i s krajánky. Baník ale přijel ve své obvyklé okresní sestavě. Dynamo nevstoupilo do utkání plně soustředěné. Do první dvojky nastoupili Oktábec s Marcínkem, kteří vyhráli první set hladce 10:4 a v druhém pokračovali vlažně s tím, že se jim nic nemůže stát. Baník překvapil nezvyklým vysokým podáním, Urban s M. Klauberem otočili zápas a porazili domácí 2:1 (4:10, 10:8, 10:9). V druhém zápase za domácí srovnali Toman s Horejšem na 1:1, když porazili druhou dvojku Baníku (J. Klauber, Truc) 2:0 (10:5, 10:5). Potom přišla na řadu silná disciplína domácích, trojice. Oktábec s Marcínkem a nahrávajícím Klimentem ale museli hodně bojovat a vyhráli posledním míčem až ve třetím setu 2:1 (9:10, 10:8, 10:9). V posledním zápase dvojic ještě první dvojka hostí zdramatizovala utkání vítězstvím 2:0 (10:7, 10:3). Domácí ale poslední trojku vyhráli 2:0 (10:8, 10:6) a body zůstaly ve Studánce. Vývoj utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Jan Toman (D. Studánka): „Vypadalo to, že jsme chtěli, aby si Stříbrští trochu zahráli. Není to ale pravda, nám se poslední dobou nedaří a Baník u nás podal sympatický výkon."

Dynamo: Oktábec, Marcínek, Toman, Kliment, Horejš.
Baník: J. Klauber, M. Klauber, Urban, Truc.

Miroslav Klauber