Čtenáři Tachovského deníku mohou posílat své hlasy a zvolit nejlepšího sportovce Tachovského deníku ze seznamu vyhodnocených sportovců, trenérů a kolektivů za rok 2013.

 Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců, družstev a trenérů za rok 2013 se uskuteční ve středu 5. února vkulturním domu ve Stříbře. Jeho součástí je také vyhlášení Nejlepšího sportovce podle čtenářů Tachovského deníku.

V pondělí byl uveřejněný také seznam nejlepších sportovců z kategorie jednotlivců, kolektivů a trenérů, kteří budou oceněni při slavnostním vyhlášení a pro čtenáře je nominační listinou.
Z ní čtenáři určí v anketě nejlepšího sportovce Tachovského deníku. Hlasy mohou posílat prostřednictvím připojeného kuponu. Platí totiž jen hlas poslaný na řádně vyplněném originálním kuponu.

Vyplněný kupon, kde není nutné vyplňovat pořadí na třech místech, stačí jen jméno vítěze, můžete přinést nejpozději 23. ledna do schránky redakce v Tachově, nebo jej zaslat pod značkou „Sportovec roku" na adresu: Hornická 1786, Tachov, 347 01.
Tři vylosovaní čtenáři dostanou VIP vstupenky na slavnostní vyhlášení. ⋌

Kolektiv nad 18 let
TJ Slavoj Tachov – muži, nohejbal (vítěz krajského přeboru, postup do 2.ligy).
HC Tachov – muži, lední hokej (muži A 3. místo Krajská soutěž PLZ kraje, muži B 1. místo Neregistrovaná Hokejová Liga Tachov).
Sokol Bor Eissmann – muži, stolní tenis (2. místo v základní skupině 3. ligy, postup do 2. ligy).

Kolektiv do 18 let
TJ Slavoj Tachov – mladší žáci U-14 basketbal (celkově 11. místo v ČR (Extraliga mladších žáků).
TJ Baník Stříbro – mladší žáci, atletika (2. místo v Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje).
TJ Baník Stříbro – mladší žákyně, atletika (3. místo v Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje).
Šachový klub Tachov – žáci do 12 let, šachy (2. místo v krajském přeboru, účast na MČR družstev mladšího žactva do 12 let).

Školní sportovní klub ZŠ Zárečná, Tachov (republikové finále ZŠ: 8. místo „Odznak všestrannosti olympiských vítězů").
Lukostřelecký klub Tachov – mladší žáci a žákyně (medailová umístění na MČR mladšího žactva (Jan Coma, Jakub Tutsch, Laura Denkócy, Sabina Šašková).
Zápas Stříbro – přípravka, mladší žáci, žáci (medailová umístění v oblastním přeboru Plzeňského a Karlovarského kraje).
Okresní fotbalový svaz Tachov – okresní výběr žáků U-12 (VÍTĚZ republikového finále výběrů OFS v rámci soutěže Danone Cup a celkově 5. místo ve společné soutěži výběrů OFS a Sportovních center mládeže).

Trenéři
Vladislav Moravec – atletika – TJ Baník Stříbro (trenér Tomáše Jaši, Lucie Davidové).
Martin Nedbal – atletika – TJ Baník Stříbro (trenér mladších žáků – Jakub Davidík, Aneta Bláhová, Kamila Všetičková).
Jan Krabec – atletika – TJ Baník Stříbro (trenér Denisy Vávrové, Veroniky Šrámkové
Marek Brzobohatý – lední hokej – HC Tachov (trenér žáků a mužů).

Kristýna Kovářová – basketbal TJ Slavoj Tachov (trenérka mladších žáků U-14).
Jaroslav Juran – lukostřelba – LK klub Tachov (trenér mládeže a dospělých).
Michael Janda a Tomáš Adam – zápas, volný styl – Zápas Stříbro (trenéři mládeže a mužů).
Tomáš Koubek a Lukáš Hrubý – fotbal - OFS Tachov (trenéři výběru OFS U-12).
Aleš Jakl – šachy - ŠK Tachov (trenér mladších žáků).

Jednotlivci nad 18 let
Tomáš Jaša - atletika – TJ Baník Stříbro (mistr ČR muži do 22 letv v běhu na 3 km překážek a v běhu na 5 km, 2.místo MČR mužů v běhu na 5 km).
Lucie Davidová – atletika – TJ Baník Stříbro (MČR ženy do 22 let – 5.místo v běhu na 5 km, MČR juniorky – místo v přespolním běhu, v běhu na 3 km v hale, v silničním běhu na 10 km).

Jednotlivci–sen. nad 50 let
Václav Šůcha - atletika - Sdružení vytrvalců Stříbro (MČR hala 9. místo 1500 m, 10. místo 3 km; MČR běh do vrchu 7. místo, ME 10 km (11.), ½ maraton (9.), MČR na dráze 800m (5.), 1500 m (7.), 5 km (7.).
Pavel Fuksa – střelectví - KVZ Shadows Tachov (6. místo na MČR ve střeleckém víceboji jednotlivců veteránů).

Jednotlivci do 18 let
Milan Popovič–Školní sportovní klub ZŠ Zárečná Tachov (1. místo jednotlivců republikové finále ZŠ „Odznak všestrannosti olympijských vítězů" ročník 2001).
Kamila Všetičková – atletika – TJ Baník Stříbro, kategorie mladší žákyně (M PLZ a KV kraje: skok do výšky (1.), běhy na 150m (2.) a 60m (2.)).
Aneta Bláhová – atletika – TJ Baník Stříbro, kategorie mladší žákyně – M PLZ a KV kraje: běh na 60m překážek (1.) i v hale (1.).
Veronika Matulková – atletika – TJ Baník Stříbro, kategorie juniorky (trojskok: 11. místo HMČR, 1. místo HM PLZ a KV kraje).
Veronika Šrámková - atletika – TJ Baník Stříbro, kategorie starší žákyně (M PLZ a KV kraje: běh na 1500m (1.), kategorie dorost – M PLZ a KV kraje: běh na 800m (1.).

Denisa Vávrová - atletika -TJ Baník Stříbro, kategorie starší žákyně (HMČR 1. místo v běhu na 60m překážek; běh na 150m (4.), MČR 3. místo v běhu na 200m překážek).
Jakub Davidík – atletika - TJ Baník Stříbro, kategorie nejmladší žáci (1. místo Běžecký pohár mládeže Plzeňského kraje, 1. místo Plz. a KV kraje v běhu na 600 m (a 2. místo v hale).
Jan Matějka – zápas – volný styl – Zápas Stříbro (4. místo na MČR juniorů v kategorii do 74 kg).
Daniel Janda - zápas – volný styl - Zápas Stříbro (5. místo na MČR juniorů v kategorii do 84 kg).
Lukáš Adam - zápas – volný styl - Zápas Stříbro (1. místo na MČR juniorů v kategorii do 74 kg).

Tereza Zosinčuková - lukostřelba – LK Tachov, kategorie dorost (1. místo na MČR v halové lukostřelbě – holý luk).
Martin Šnaidauf - lukostřelba – LK Tachov, kategorie mladší žáci (2. místo na MČR v halové lukostřelbě – holý luk; 1.místo na MČR v terénní lukostřelbě – holý luk).
Radek Slevinský – lukostřelba – LK Tachov, kategorie mladší žáci (1. místo na MČR v halové lukostřelbě – holý luk; 2.místo na MČR v terénní lukostřelbě – holý luk).
Matěj Berdis – atletika – TJ Halma Zbůch (v kategorii spasticky postižených sportovců mistr ČR v kategorii žáků v běhu na 60m, vítěz dalších 4 závodů, držitel národního rekordu v bězích na 60m a 400m).