Účastníci předváděli nejen skvělé silácké výkony, ale také stanovili nový český rekord do Guinessovy knihy rekordů. „Závodů se zúčastnilo celkem 22 závodníků, kteří byli rozděleni do dvou váhových skupin. První kategorie byla do 105 kilogramů tělesné hmotnosti a druhá nad 105 kilo, tak zvaný open,“ sdělil hlavní organizátor Michal Káčer.

Účastníci absolvovali celkem čtyři disciplíny. Tou první bylo zvedání kovové klády ze země nad hlavu, kde se postupně přidávala váha. Nejlepším v této disciplíně byl dvaadvacetiletý Jan Gruzska z Přeštic, závodící v kategorii u105, který nad svou hlavu dokázal vyrazit neuvěřitelných 145 kilogramů.

„Druhou disciplínou bylo zvedání 12 plných sudů, jeden o váze zhruba 63 kilo, do výšky 115 centimetrů v co nejkratším čase. Součástí této disciplíny byl i zápis do České knihy rekordů pod záštitou agentury Dobrý den z Pelhřimova. Nejlepšího výsledku dosáhl, a stal se tedy i držitelem nového českého rekordu, Zdeněk Mühlhauser z Prahy, který dokázal všech 12 sudů zdvihnout v čase 34 vteřin,“ uvedl dále organizátor.

Další disciplína se jmenovala Super Yoke, což je nošení kovové konstrukce na zádech. Kategorie u105 měla za úkol s konstrukcí o váze 245 kg zdolat vzdálenost dvakrát 10 metrů a kategorie open tu samou vzdálenost urazila s břemenem o váze 265 kg. Nejzajímavějším výkonem této disciplíny bylo 15 vteřin v podání sedmnáctiletého, 85 kg vážícího Adama Justa z Plzně.

Poslední disciplínou celých závodů bylo tahání nákladního vozidla. Nižší hmotnostní kategorie tahala vůz o váze 2,5 tuny, další kategorie si musela poradit s autem o hmotnosti 5,6 tuny. Vozy se musely tahat na vzdálenost sedmi metrů a následné tři otočky s 270 kg vážící pneumatikou. Nejlepším z kategorie open se v této disciplíně stal třiadvacetiletý Roman Petrás z Plzně, který úkol zdolal za rovných 20 vteřin.

A jaké jsou celkové výsledky prvního Strogmana v Chodové Plané? V kategorii u105 skončil třetí Pavel Brůža z Chomutova (32 let), druhý Zbyněk Myslivec z Plzně (26 let) a vítězem se stal již zmiňovaný Jan Gruzska. V kategorii open se na třetím místě umístil Jakub Procházka z Karlových Varů (33 let), na druhém místě Zdeněk Mühlhauser a vítězem se stal Petr Pastyřík z Prahy (28 let).

„I přes mrznoucí počasí se závody vydařily. Určitě tomu přispěli i diváci, kteří závodníky hlasitě podpořili, za což jim patří velké díky, neboť právě v tomto sportu dělá aktivní obecenstvo hodně. Velké díky patří i sponzorům celých závodů, díky kterým se mohla celá akce uskutečnit. Doufáme, že se v budoucnu poštěstí uspořádat i další ročníky takových závodů a Strongman Sport se dostane více do vědomí lidí,“ uzavřel Michal Káčer.