Na start závodu se postavilo několik desítek běžců nejenom z Tachovska. „Na startovní čáře bylo celkem 52 běžců, přijeli také Plzně, Prahy a dalších míst. Soupeřilo se v šesti věkových kategoriích, každý dostal účastnický list. Počasí nám opravdu přálo,“ uvedl za organizátory Vladislav Moravec. Kromě 52 dospělých běžců se zúčastnilo 18 závodníků v mládežnických kategoriích. Pro ty byla určena trať na 1000 metrů, tedy dvě a půl kola na atletickém oválu.

Na oválu se tedy běželo sedm a půl koleček. Mezi běžci byla také Markéta Andrlová ze Stráže. „S výsledkem jsem spokojená, běželo se dobře, počasí skvělé. Běhat jsem začala asi před dvěma lety, nijak zvlášť netrénuji, přes léto vůbec,“ usmívala se běžkyně.

Nejstarším účastníkem byl Vladimír Tolar ze Stříbra. „Běžel jsem na pohodu, nač se honit. Vždyť je mi už sedmdesát osm let. Já jsem spokojen, že se stále mohu účastnit a rád běhám. Je tu i fajn parta,“ uvedl.

Na trať hlavního závodu vystartovalo všech 52 dospělých účastníků najednou. Tři kilometry nejrychleji zvládl Tomáš Jaša z Baníku Stříbro, který dosáhl času 9:03,1, za ním doběhla v současnosti největší naděje stříbrské atletiky, šestnáctiletý Jakub Davidík. Ten byl o necelých šestnáct vteřin pomalejší, než vítěz. Jaša s Davidíkem byli jedinými závodníky, kteří zdolali trať pod deset minut. Třetí v hlavní kategorii doběhl další nadějný atlet, Adam Matulka.

Velký boj se odehrál ve finiši kategorie žen. V cíli byla o vteřinu rychlejší Soňa Müllerová z Baníku Stříbro před Patrícií Procházkovou z klubu SV Stříbro. Třetí skončila Štěpánka Šlechtová z Klatov.