Hlavní cíl zdárně splnila. Olga Roučková úspěšně dokončila slavnou Rallye Dakar. Už podruhé ve svém životě. Tentokrát však ne na čtyřkolce, ale ve „volantové“ kategorii SidexSide. Společně s navigátorem Danielem Zelenkou dokončila závod na dvacátém místě. A to je velký úspěch.

„Úplně spokojená nejsem, ale v naší kategorii bylo hodně továrních značek. Takže na to, jaké byly naše možnosti a jak vše vlastně narychlo proběhlo, jsem za to vděčná,“ sdělila Roučková po dokončení nejtěžšího závodu světa.

Jak už bylo řečeno, Ollie, jak se sympatické závodnici přezdívá, dojela do cíle Dakaru, který se letos jel v Jižní Americe v Peru, již podruhé. Její pocity? „Parádní, je to splněný sen. To snad ani není možné,“ byla ráda česká kráska. „Bavilo nás to. S Danem jsme si říkali, že je škoda, že už to všechno skončilo,“ přiznala Olga Roučková.

A jaký ročník byl pro ni těžší? „Letošní Dakar byl rozhodně těžší, co se týče terénu. Bylo tam opravdu moře písku. Ale zase oproti čtyřkolce jsme jeli ve dvou a to je úplně jiné,“ připomněla Roučková, která věří, že se na slavné motoristické soutěži představí i za rok. „Ano, a budeme chtít útočit na první desítku,“ dodala Ollie s věčným úsměvem.

TACHOVSKÁ STOPA

Stejně jako vloni, i letos se se čtyřiatřicetiletou Roučkovou na slavný etapový závod odcestoval Václav Hucl, rodák z Tachova, který plnil roli hlavního mechanika. „Venca je jako MacGyver, který umí opravit naprosto všechno. A když řekne, že je to všechno v pořádku, tak vím, že se na stroj mohu spolehnout na 100 procent,“ uvedla před odletem Roučková. A měla pravdu.

Stroj fungoval, vážnější problémy neměl a úspěšně dojel do cíle. A to je zásluha nejen řidičských schopností Ollie Roučkové a navigátora, ale celého jejího týmu včetně Václava Hucla, který na první pohled možná není až tolik vidět, jeho práce v týmu je však jednou z těch klíčových. Uznejte, bez potřebného a dokonale připraveného stroje byste Dakar asi jen těžko jeli.

Domažlice - Tachov
FOTO: Hokejisté Tachova dostali lekci