Osmičku vyhrál Lukáš Kopča, v čele seriálu zůstává stále Ivan David

Konstantinovy Lázně – Osmikilometrovou trať připravili organizátoři sobotního běžeckého závodu Lázeňská osmička, který startoval u hasičské zbrojnice v Konstantinových Lázních a účastníky zavedl na různé cesty v okolí obce.

23.11.2016

Vpředu Ivan David, za ním Jindřich Kočárek a v pozadí pozdější vítěz běhu Lukáš Kopča.Foto: Stanislav Večeřa

Závodníci, kterých se sešlo více než sedmdesát z různých koutů západních Čech, absolvovali okruh o délce 2650 metrů po lesních a asfaltových cestách, který se běžel třikrát.
Závod byl určen pro několik věkových kategorií registrovaných i neregistrovaných sportovců, od žen a mužů do 30 let po veterány.

Celkovým vítězem se stal Lukáš Kopča z Baníku Stříbro, který osmikilometrovou trať zdolal za 30:39 minut. Druhý skončil Jindřich Kočárek z Mariánských Lázní, který byl o čtyři vteřiny pomalejší, než vítěz. Stupně vítězů doplnil vedoucí muž seriálu Běžec Tachovska Ivan David ze Stříbra. Ten měl čas 30:48 minut.

Mezi ženami byla nejrychlejší Karolína Hrubá z Baníku Stříbro. Trať absolvovala za 35:35 minut, což znamenalo 16. místo v celkovém pořadí. Druhá mezi ženami skončila Zlata Lukášková z Rokycan (36:40) a třetí Pavla Stachová z SV Stříbro (37:06).

Ivan David tedy zůstává v čele seriálu, před svými vrstevníky Josefem Zíkou a Janem Flaksem, na osmém místě je nejlepší žena Karolína Hrubá.

Lázeňská osmička byla sedmnáctým závodem letošního programu Běžce Tachovska. Další závod se koná hned tuto sobotu, a bude to Mikulášská 20 (24. ročník) se startem v 10 hodin na stadionu Baníku Stříbro. Trasa zavede závodníky k Butovu.
Cyklus závodů bude pak pokračovat v sobotu 3. prosince Během Mikulášské trojice (pátý ročník) na trati 3,9 kilometru se startem a cílem v Tachově.
Poté už budou zbývat dva tradiční závody na konci roku, a to Vánoční míle (34. ročník) 24. prosince ve Stříbře a Silvestrovský běh (44. ročník) 31. prosince rovněž ve Stříbře.