V dalším utkání krajského přeboru družstev v nohejbalu hostili Tachované tým TJ Sokol Černý Baron Prádlo a v dramatickém utkání nakonec dokázali nepříznivě se vyvíjející zápas alespoň zremizovat na 5:5. V utkání se S. Horažďovice C potvrdil Tachov roli favorita (6:0).

„Přestávka tří týdnů v soutěži a výpadky v účasti na trénincích poznamenaly výkon družstva. To se jen těžko vracelo k výkonům z dřívějších utkání,“ začal hodnocení utkání trenér Tachovanů Karel Ulmon.

Nesoustředění v příjmech servisu soupeře a v nahrávce při útoku využil soupeř k hladkému vedení v utkání 1:4 a dále 2:5. „Za tohoto stavu se projevila zkušenost nejstaršího hráče v kádru Petra Tolara, kdy v trojici vyhecoval ostatní hráče k výkonu, který jsou schopni podávat většinou normálně. Za stavu 3:5 se do týmu vrátila herní pohoda a v obou závěrečných dvojicích soupeř už neuhrál ani set,“ chválil oporu týmu a hráče za poctivý výkon v závěru zápasu tachovský kouč.„Pro všechny hráče ale platí, že tento průběh utkání se zkušenějším soupeřem by nemusel příště dopadnout dobře. Všichni si musí uvědomit, že soustavnost nácviků v trénincích je limitující pro jejich výkony. Ranní soupeř z Horažďovic (6:0) sestávající se z dorostenců je v krajském přeboru na posledním místě do počtu, výkony tak nelze hodnotit,“ dodal Ulmon.

Libor Větrovský